Track days

PİST GÜNLERİ 2023: MICHELIN & PİST SÜRÜŞÜ, ÖLÜMSÜZ BİR TUTKU

Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler

Ara sıra yarışlara katılan bir sürücü müsünüz yoksa bir yarış tutkunu musunuz? Güvenlik ve performansı bir arada sunan lastiklerle pistte sürüş tutkunuzu artıran Michelin, pist günlerinde de yanınızda. Eğlence dolu bir gün!

PİST GÜNLERİ 2023: MICHELIN VE PARKUR SÜRÜŞÜ, BİTMEYEN BİR TUTKU

Bunlar, kulüpler veya pist tutkunları tarafından belirli bir pistte düzenlenen parkur günleridir. Pist günlerinde en sevdiğiniz araçla gelerek Michelin lastiklerinizi test edebilirsiniz. Pist günlerinde sık sık eşsiz bir deneyim sunulur: sürüş tavsiyeleri, pistte sürüşe hazırlanma, tavsiye edilen lastik basıncı ve heyecan verici bir sürüş deneyimi. Size her zaman bir uzman eşlik edecektir.

Üst düzey bağlılık,

Michelin, 40 yılı aşkın süredir sergilediği üst düzey bir bağlılıkla lastiklerin kilit rol oynadığı araba ve motosiklet yarışlarında köklü bir geçmişe sahip bir oyuncudur. Bu nedenle pist günlerine katılım, marka için önemlidir. MotoGPTM, Le Mans 24 Saat veya WEC fark etmeksizin Michelin, en yüksek performanslı araçların ve en yetenekli sürücülerin ve yarışçıların yanında. Michelin’in kanıtlanmış başarı geçmişi ve kazanımları, sarsılmaz taahhüdünün ve motor sporları dünyasındaki teknolojik yeniliklerinin kalitesinin kanıtıdır. Başarılı yarışçıların Michelin’e ve teknik ekibine duyduğu güven sayesinde Michelin, deneyimini sürekli olarak zenginleştiriyor ve tüm motor yarışı severlerin hizmetine sunuyor.

Tüm yarışçıları önemsiyoruz

Pist günlerinin, en mükemmel duyguların keyfine varmak ve mutlak bir güvenlik içerisinde en keyifli zamanları geçirmek için Michelin, çeşitli yüksek performanslı lastik serileri geliştirdi. Bu lastikler, hem yol hem de pist kullanımında her türlü araca, arabaya ve motosiklete uygundur.

2 tekerlekli araçlar için:

MICHELIN Power serisi, motosiklet sürücüleri için tüm kategorilerde ve tüm kullanım alanlarında mevcuttur. MICHELIN PowerGP yolda ve pistte optimum yol tutuşu sağlayan çok işlevli bir lastiktir. Özellikle pist için tasarlanan fakat yolda da kullanılabilen bir lastiğe ihtiyacınız varsa MICHELIN Power Cup 2 tam size göre. MICHELIN Power Slick2 lastiklerinin %100 pist versiyonu, pist günlerinde size maksimum yol tutuşu ve sürekli performans sağlayacaktır. En talepkar sürücüler için geliştirilen MICHELIN Power Performance üst üste birden çok turda yarış kazandıran bir hız sunar.

Track days on your motorbike with MICHELIN tyres

4 tekerlekli araçlar için:

En üst düzey motor sporlarında elde edilen kapsamlı deneyimden faydalanan Michelin, yolda ve pistte uzun ömürlü performans sunan MICHELIN Pilot Sport serisini geliştirdi. Aracınızı genellikle yolda fakat bazı günler parkur günleri sayesinde parkurda mı kullanıyorsunuz? Öyleyse MICHELIN Pilot Sport 4 S lastik serisini ve sunduğu üstün kontrol ve stabiliteyi çok seveceksiniz. Hız, tur süresi tutarlılığı ve kuru pist dayanıklılığını bir arada isteyen sürücüler, yarı-slik trafiğe uygun MICHELIN Pilot Sport Cup 2 lastiklerini tercih edecek. Son olarak, tur sürelerini aşmak isteyen sürücüler için MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R lastikleri doğru tercihtir. Olağanüstü yanal kuru yol tutuşu ve mükemmel sürüş hassasiyeti sayesinde (1), fark yaratan ekstra bir avantaj sunar.

Track days at the wheel of your car with MICHELIN tyres

Size ve aracınıza en uygun Michelin lastiklerini test etmek üzere sizleri pist günleri 2023’e bekliyoruz!

Pist günlerine hazırlanın

Pist günlerini mutlak bir güvenlik içerisinde tamamlamak için hangi refleksleri benimsemelisiniz? Belirli sürüş koşullarına göre, lastik aşınmasını kontrol edin, soğuk lastik basınçlarını ayarlayın, hedeflenen sıcak lastik basıncını doğrulayın, jantların durumunu doğrulayın, supap kapaklarının bulunduğundan emin olun... Parkur günlerinde her yarış bu ritüelle başlamalıdır. Pist günleri 2023’te tur rekoru kırmaya hazır mısınız?

Ve araba ipuçlarımız ve tavsiyelerimiz

MICHELIN lastiklerinin tamamı yol tutuşu performansının lastik ömrü sonuna kadar çok yüksek seviyede kalacağı şekilde tasarlanır.

(1) – tur süresi – Michelin tarafından, Ocak 2018 tarihinde Nardo’da, ön dingilinde 265/35-20 ebatlı lastiklerin ve arka dingilinde 325/30-21 ebatlı lastiklerin bulunduğu PORSCHE 911 GT2 RS ile gerçekleştirilen ve MICHELIN PILOT SPORT CUP 2 lastiklerine kıyasla tur başına -2,9 saniyelik fark ölçülen kurum içi çalışma. Parkurun toplam uzunluğu 6.277 metredir.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.