Oto Fon pressure İpuçları ve Tavsiye

SUV Lastiklerinin Basıncı Ne Olmalıdır?

Verimlilik, güvenlik ve çeşitli diğer etkenler açısından doğru lastik basıncı kilit bir öneme sahiptir.

Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler

Basınç tavsiyesi pek çok yerde bulunabilir: aracın kullanım kılavuzunda, sürücü veya yolcu kapısının iç kısmında veya yakıt deposunun kapağında... Ancak lastiğin yanağına basılan sayıyı kullanmayın. Bu sayı, gerekli basıncı göstermez. 

Otomobilinize uygun lastik basıncı konusundaki son söz üreticiye aittir. Destek için çok sayıda üretici ve lastik basıncı tavsiyesine yer verilen kapsamlı önerilerin bulunduğu sayfamızı mutlaka inceleyin. 
Otomobilinizin lastik basıncını etkileyebilecek çeşitli etkenler ve koşullar detaylı şekilde anlatılmaktadır. 

Sıcak bir yaz gününde otomobil park halindeyken bile PSI değeri on puan yükselebilir. Böyle bir günde tamamen dolu yedi koltuklu bir SUV kullanıyorsanız psi değerinin ayarlanması şarttır. 

Sorularınız için üreticinizin araç kılavuzunu inceleyin veya size en yakın Michelin lastik bayisiyle iletişime geçin. Bayilerimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

SUV’unuzun lastik basıncını nasıl kontrol edersiniz? 

  • Basınç göstergesini lastiğinizin supabına yerleştirin 
  • Göstergede, lastiğin iç basıncını yansıtan bir sayı PSI cinsinden gösterilir.
  • Bu aşamada bir fısıltı duyarsınız. Bu, lastikten kaçan havadır. Göstergeyi uzun süre bastırmazsanız bu kontrolü kısa sürede gerçekleştirmek lastik basıncı üzerinde önemli bir etkiye sahip olmaz. 
  • Ölçtüğünüz PSI değerini tavsiye edilen PSI değeriyle karşılaştırın.
  • Görüntülenen sayı, tavsiye edilenden yüksekse biraz hava tahliye edin. Alternatif olarak sayı daha düşükse basıncı optimum psi değerine çıkarmak için hava ekleyin.
Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.