Yakınınızdaki lastik bayilerini saniyeler içinde bulun

Car
  • Car
  • Motorbike
Car
  • Car
  • Motorbike
Konumumu bul

Türkiye'de en çok arama yapılan 5 şehir

Türkiye’deki Michelin Lastik Bayileri Hakkında

Lastik ve Araç Hizmetleri

Türkiye, aracınızın sürüş potansiyelinin tadını çıkarmak için fırsatlarla dolu. Michelin olarak mükemmel otomobiller için mükemmel lastikler gerektiğini biliyoruz. İster şehir sokaklarında dolaşın; ister SUV ister spor otomobil kullanın, yetkili lastik bayilerimizde herkese uygun ürün bulabilirsiniz.

Aracınız için hangi lastiğin uygun olduğundan emin değilseniz, bayilerimiz farklı lastiklerin özelliklerini, lastiklerin aracınızı ve sürüşünüzü nasıl etkileyeceğini size ayrıntılarıyla anlatmaktan memnuniyet duyacaktır. Ancak lastik satın almadan önce göz önüne alınması gereken ve lastik seçim sürecini kolaylaştıracak birkaç unsur var.

Hava Koşullarını Göz Önüne Alın

Lastik satın alırken göz önüne alınması gereken faktörlerden biri, karşı karşıya kalacağınız hava koşullarıdır. Türkiye’nin bazı bölgelerinde sıcak ve kuru iklim görülse de yağmurlu, soğuk ve karlı günlerde yollar kaygan olur. Yol yüzeyi ıslakken yol tutuşu en az seviyededir ve çekiş kontrolünü kaybetme olasılığınız artar.

Araziye Göre Lastik Seçin

Lastik seçiminizi etkileyen diğer bir faktör ise aracınızı kullandığınız arazidir. Asfaltta sürüş için bir off-road lastiğinin sunduğu diş derinliği veya sağlamlık gerekmez. Arazi tipine uygun lastiği kullanarak araç sürmek gürültüyü azaltabilir, dişlerin daha eşit aşınmasını sağlayabilir ve kaymanızı veya çamura saplanmanızı önleyebilir. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için yetkili bayilerimizden biriyle görüşün.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.