Hyundai Ioniq 5

HYUNDAI VE MICHELIN

Performans ve yeniliğe odaklı, uzun vadeli ve başarılı bir ortaklık
hyundai x michelin

Hyundai, küresel bir ayak izine sahip olan, dünyaca tanınmış bir markadır. Hyundai, insanlığın güvenli, serbest hareket halinde ve huzurlu bir yaşam hayalini gerçeğe dönüştüren bir şirket olarak anılmayı hedefliyor. Bunun bir sonucu olarak, Hyundai ve Michelin ekiplerinin hareket halinde daha iyi bir yaşam için yakın iş birliği halinde olması tesadüf değil.

YENİ TEKNOLOJİLERE ODAKLANAN GÜVENİLİR ORTAKLAR

Hyundai ve Michelin, 2022 yılında üst segment elektrikli araçlar için ideal yeni nesil lastikler geliştirmek üzere bir ortaklık kurduklarını duyurdu. Bu ortaklıkta:

  • Yenilenebilir biyolojik kaynaklı ve geri dönüştürülmüş ham maddeler kullanılarak eko-tasarımlı lastikler geliştiriliyor,
  • Araç ağırlığındaki artışa uyum sağlamak üzere lastik performansı güvence altına alınıyor,
  • Geleceğe yönelik hareketlilik çözümleri sağlayan üst segment lastik teknolojisini sunmak üzere iş birliği yapılıyor ve
  • Lastik izleme sistemi geliştirmek için ortak araştırmalar gerçekleştiriliyor.
ioniq5 sideview

IONIQ 5: Hyundai’nin tamamen elektrikli aracı

Hyundai Motor ve Michelin, elektrikli ve lüks segment araçların performansını optimize etmek için 2017 yılında ilk ortaklık anlaşmasını imzaladı. Bu ortaklık sonrasında özel Hyundai Ioniq 5 lastikleri geliştirildi. 2022 yılında dünyada yılın otomobili, dünyada yılın elektrikli otomobili ve dünyada yılın otomobil tasarımı ödüllerini alan Hyundai Ioniq 5, birlikte özel olarak geliştirilen MICHELIN lastikleriyle donatıldı.

MICHELIN lastikleri; üst düzey performans, yol tutuşu, frenleme ve uzun lastik sırtı ömrünün yanı sıra, elektrikli araçların yüksek performansına ve zorlu yüksek tork aktarımlarına rağmen düşük yuvarlanma direnci sunuyor.

HN VE GOE İŞARETLİ LASTİKLER - HYUNDAI OTOMOBİLLER İÇİN ÖZEL OLARAK GELİŞTİRİLMİŞ MICHELIN LASTİKLERİ

goe marking final

MICHELIN, Hyundai N özel otomobil modelleri için HN işaretli lastikler ve GOE işaretli lastikler geliştiriyor (Hyundai Motor Group, Genesis otomobil modellerinde de bu lastikler bulunur).

HN ve GOE işaretli MICHELIN lastikleri, Hyundai ve Genesis ile yakın iş birliği halinde Michelin mühendisleri tarafından özel olarak geliştiriliyor. Söz konusu lastik geliştirmek olduğunda, her bir otomobil modelinin bağımsız özelliklerine göre en iyi malzemeleri ve teknolojileri seçme konusundaki uzmanlığımızdan faydalanıyor ve bu sayede üst düzey performans ve gerçekten benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyoruz!

Yalnızca HN ve GOE işaretli lastikler, Hyundai aracınız için özel olarak geliştirilmiş ve test edilmiş bir lastik almakta olduğunuza dair tam güvence verir.

MICHELIN AcousticTM teknolojisi: daha iyi bir sürüş deneyimi için

Lastiklerin neden olduğu araç içi gürültü, elektrikli araçların sessiz motorlarıyla ilgili en temel sorundur.

Ses sönümleme etkisi, kürleme sonrasında lastik içine istisnai olarak uygulanan özel olarak tasarlanmış poliüretan köpük teknolojisi ile sağlanır. Poliüretan köpük, lastik boşluğu içindeki gürültü rezonansını azaltır. MICHELIN AcousticTM teknolojisi sayesinde araç içi gürültü neredeyse %20 oranında azaltılabilir.(1)

acoustic technology
map search desktop

HYUNDAI LASTİK BAYİLERİNİ BULUN

Şuna göre ara
Adres, şehir ya da posta kodu
Otomobil
  • Otomobil
  • Motorbike
Konumumu bul
Arama
Türkiye'de en çok arama yapılan 5 şehir

YASAL BİLGİLER

(1) MICHELIN Acoustic Teknolojisi, araç içerisindeki algılanan gürültü seviyesini neredeyse %20 azaltmaktadır (İç gürültü ölçümü 2020 yılında KIA Cadenza model araçta, 245/45 R19 boyutlu lastiklerle gerçekleştirilmiştir. Gürültü seviyesi, “170-230 Hz” aralığında ölçülmüştür.) Sonuçlar; araç, lastik, mesafe ve ebat, hız ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.