Jant ebadına göre lastik ebatları listesi

Otomobilinizin lastik ebadını bulmak göründüğü kadar karmaşık değildir. Bu işlemi kolaylaştırmak için mevcut tüm otomobil lastiği boyutlarını listeledik.

 

Doğru lastik ebadını seçmek için aracınızın kullanım kılavuzunu veya sürücü koltuğunun yan kapısını açın: aracınızın lastik ebadı ve yük bilgileri oradadır.

 

Örneğin 205/55 / R16 91H şu anlama gelir:

 

  • Lastiğin genişliği (milimetre cinsinden)
  • Yapısı (radyal için R, diyagonal için D ve kuşaklı için B)
  • Lastik çapı (inç)
  • Hız endeksi
  • Oran
  • Yük endeksi

 

Şu anda bu bilgilere erişemiyorsanız ve otomobil lastikleri ebatları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, lütfen Doğru Lastik Seçme Kılavuzumuzu : Doğru lasinceleyintik nasıl seçilir?

Aracınızın lastik boyutunu bulduktan sonra, önce inç cinsinden gösterilen sağ lastik çapını tıklayın ve ihtiyacınız olan tüm mevcut Michelin lastiklerini bulun.

 

İsterseniz araç türünüzü, sürüş stilinizi veya otomobil markanızı seçerek en doğru lastiği bulmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 

Lastik ebadınızı seçin ve sizin için en uygun otomobil lastiğini bulun

15 inç - 81 lastik
16 inç - 189 lastik
17 inç - 237 lastik
18 inç - 252 lastik
19 inç - 271 lastik
20 inç - 243 lastik
21 inç - 95 lastik
450 inç - 1 lastik
540 inç - 1 lastik
Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.
IE
firefox 66+
chrome 72+
edge 17+
safari 12+
opera 58+