ARABANIZ İÇİN MICHELIN 19 İNÇ JANT LASTİK EBATLARI

Lastik ebadınızı hâlâ saptayamadınız mı? Doğru MICHELIN® lastik ebadını seçmek için araç sahibinin sağladığı kılavuza veya sürücü tarafındaki kapıya bakın: arabanızın lastik ebadı ve yük/hız sınıfı bilgilerini burada bulabilirsiniz

Lastik ebadı nasıl okunur ?

Örneğin, 205/55R17 91V, ebadını ele alalım:

  • 205 , lastiğin (milimetre cinsinden) genişliğini ifade eder
  • 55 , yüzde cinsinden genişliğe kıyasla yükseklik değerini ifade eder
  • R , lastiğin hangi yapıda olduğunu ifade eder (radyal için R, diyagonal için D ve kuşaklı için B harfi kullanılır)
  • 17 , lastiğin (inç cinsinden) çapıdır
  • 91, hız ve yük sınıfıdır
  • V , lastiğin gidebileceği maksimum hızı tanımlayan hız endeksini ifade eder


Arabanızın lastik ebadını belirlediniz mi? Öyleyse yukarıda yer alan tabloda doğru ebada tıklayın ve aracınıza uygun olan mevcut tüm Michelin lastiklerini keşfedin.

tyre size

Lastik bulucu aracımızı kullanarak da ihtiyaçlarınıza uygun lastiği bulabilirsiniz. Uzmanlığımızdan en iyi şekilde faydalanın! Aracınıza ve sürüş tarzınıza en uygun lastiği bulmanıza yardımcı olur.  Sağladığınız bilgilere göre lastik bulucu aracımız, aracınız için özel olarak tasarlanan üretici onaylı lastikleri ve ayrıca, orijinal lastiklerle uyumlu ebatların bir listesini görüntüleyecektir.

İsterseniz arabanızın türünü veya kullanım şeklini veya arabanızın markasını seçerek de lastiğinizi bulabilirsiniz

Araba lastiği ebatlarına ilişkin daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen rehberimizi inceleyin: doğru lastik nasıl seçilir ?

MICHELIN CrossClimate 2 dahil olmak üzere son yeniliklerimizden tutun, MICHELIN Pilot Sport ürün gamına kadar mevcut tüm lastikleri internet sitemizde bulabilirsiniz.

Bir elektrikli aracınız (EV) mı var? Bahsedilenler sizin için de geçerli! Özel olarak hazırlanmış EV bölümünde, aracınız için önerebileceğimiz tüm lastiklere göz atabilirsiniz.

Michelin ayrıca, üretimi sırasında arabaya takılan OE (orijinal ekipman) lastikleri de geliştirmektedir. Bu lastikler, araç sahiplerinin beklediği performans seviyesini sunmak için lastik ve model paketine gerekli özenin gösterildiğine işaret eder. Örnek vermek gerekirse; “N” işaretli MICHELIN lastikleri Porsche için, “K” işaretli lastikler Ferrari için, “T” işaretli lastikler ise Tesla için özel olarak tasarlanır. Farklı araba modelleri için tasarlanan işaretli lastikler, Michelin mühendisleri ile söz konusu araba üreticisi bünyesinde görev yapan mühendislerin ortak çalışmasıyla gerçekleştirilen araştırmaların meyvesidir.

Doğru lastik ebadını bilmenin, güvenlik risklerini en aza indirmek ve en iyi sürüş performansını sağlamak açısından elzem olduğunu unutmayın. Lastiklerinizi değiştirirken yapmış olduğunuz lastik tercihi, yasalara ve araç üreticisinin önerilerine de uygun olmalıdır.

Michelin olarak, aracınızın 4 çeker tekerleğine de aynı 4 lastiği takmanızı öneriyoruz (aracınızın ilk durumunda ön ve arkada farklı ebatlarda lastikler bulunması haricinde).

Yalnızca lastik ebadına göre arama yaparken lütfen görüntülenen sonuçların çeşitli faktörler nedeniyle (bunlarla sınırlı olmamak üzere ebat, hız sınıfı, yük kapasitesi, hedeflenen servis koşulları vb.) aracınız için uygun olmayabileceğini (veya önerilemeyeceğini) unutmayın. Lütfen uzman tavsiyesi alın.

Yardıma mı ihtiyaç duyuyorsunuz veya sorularınız mı var? Size yardıma hazırız. Bizimle irtibata geçin. Uzmanlarımız size lastiklerle ilgili en iyi tavsiyeleri sunmaya hazırdır.

Yasal Bilgiler

Görüntülenen yük ve/veya hız sınıfları, araç etiketinde belirtilen orijinal ebatlara göre biraz farklılık gösterebilir. Nitelikli bir profesyonel olarak lastik bayiniz size şu bilgilendirmeleri sağlayabilecektir:


1. Değiştirilen lastiklerin yük ve/veya hız sınıfının orijinal lastiklerden farklı olup olmadığı konusunda bilgilendirme.


2. Teklif edilen alternatif ebada göre lastik basıncının ayarlanmasının gerekip gerekmediğini belirleme. 

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.