Oto Fon winter driving İpuçları ve Tavsiye

Kış Şartlarında Sürüş Kılavuzu

Sakin bir sürüş, özellikle hava koşulları kötüleştiğinde keyifli olmaktan çıkıp bir felakete dönüşebilir.

Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler
Oto Pikto stats 01 İpuçları ve Tavsiye
Oto Pikto winter tyres İpuçları ve Tavsiye

Kış aylarında dört mevsim veya kış lastikleri kullanmalısınız.

Oto Pikto brakes 01 İpuçları ve Tavsiye
Oto Pikto stopping distance İpuçları ve Tavsiye
Oto Pikto prepared 01 İpuçları ve Tavsiye
Sürüş sırasında pek çok engelle karşılaşırsınız ve bunların en büyüğü hava koşullarıdır. Kış aylarında kötüye giden hava koşullarına hem kendinizi hem de aracınızı tam anlamıyla hazırlamanız önemlidir.

 

Kaynaklar: https://www.independent.co.uk/news/science/uk-weather-forecast-global-warming-climate-change-environment-a8820556.html, https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/road-traffic-injuries, https://ec.europa.eu/transport/road_safety/sites/roadsafety/files/pdf/statistics/dacota/asr2018.pdf https://driving-tests.org/driving-statistics/, https://www.rac.co.uk/drive/advice/winter-driving/should-i-buy-winter-tyres/ https://www.brakesplus.com/8-ways-to-prepare-your-vehicle-for-winter/, https://garagewire.co.uk/news/faulty-brakes-top-list-of-fatal-vehicle-defects-government-stats-show/ https://www.billplant.co.uk/blog/know-stopping-distances/, https://www.highwaycodeuk.co.uk/wet-weather.html#, https://www.drivingtesttips.biz/stopping-distances.html, https://www.rac.co.uk/drive/advice/winter-driving/top-10-ways-to-detect-a-breakdown/, https://www.confused.com/on-the-road/maintenance/prepare-your-car-for-winter-maintenance-tips, https://www.statista.com/statistics/323086/road-accidents-caused-by-vehicle-defect-factors-severity-in-great-britain-uk/

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.