Best snow tyres for SUV

SUV İÇİN EN İYİ KAR LASTİKLERİ

Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler

Kış yaklaşıyor... SUV’nizi kullanırken karlı ve ıslak yollarda güvende hissetmeniz gerekir. Bu doğrultuda, aracınızın en zorlu yollarda bile yeterli frenleme ve çekiş performansını sağlayabilmesi önemlidir. Doğru lastikleri seçerek aracınızı iç rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

SUV’ler için en iyi kar lastikleri hangileridir? Öğrenmek için makalemizi okuyun!

SUV için kış lastikleri

SUV’ler için en iyi kar lastikleri, kış performansı test edilen ve 3PMSF etiketi ile onaylanan lastiklerdir. Bu etiket, lastiğin kış koşullarında, soğuk zeminlerde, 7° altındaki sıcaklıklarda ve karlı yollarda iyi performans göstereceğini onaylar.

Bu, bu koşullara yönelik olarak tasarlanmamış bir lastiğe göre daha iyi yol tutuşu elde edeceğiniz anlamına gelir. 3PMSF sertifikalı lastiklerin kauçuğu ve lastik sırtı deseni soğuk, ıslak ve karlı yüzeylerde etkin yol tutuşu sağlar.

The 3PMSF symbol ("3 Peak Mountain Snow Flake") is visible on the tyre

3PMSF sembolü (“3 Peak Mountain Snow Flake”) lastik üzerinde görülebilir

 

Tüm Michelin kış lastikleri bu etikete sahiptir; SUV kış lastikleri de buna istisna teşkil etmez. 4 mevsim lastiklerde de aynı durum geçerlidir.

Winter tyres for SUV

SUV için dört mevsim lastikler

Hava yumuşadığında yaz lastikleriyle değiştirilen kış lastiklerinin aksine dört mevsim lastikler, tüm yıl boyunca kullanılabilecek şekilde tasarlanır.

Bu lastikler ayrıca, 3PMSF sertifikasıyla onaylanan ekstra kar performansından faydalandıkları için kış mevsiminde de iyi performans gösterirler (sıcaklıklar -10°C altına düşmediği sürece).

MICHELIN CrossClimate 2 SUV bu işlevselliği sunar. Bu lastikler ayrıca soğuk olup olması fark etmeksizin ıslak yollarda mükemmel bir davranış sergiler.

Sportif ve sportif olmayan SUV kış lastikleri

Sportif bir sürüşten hoşlananlar için Michelin, MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV gibi SUV’nize istisnai bir performans sağlayacak olan kışlık SUV serileri oluşturdu. Bu SUV kış lastiği, kuru zeminde çok etkilidir ve ayrıca karda mükemmel çekiş sağlar.

Kışın sportif bir sürüş deneyimi aramıyorsanız MICHELIN Alpin 6 serisi beklentilerinizi karşılayacaktır.

Sportif veya sportif olmayan bir seri seçimine lastiklerinizin ebadına göre karar vereceğinizi unutmamalısınız. Bu serilerden herhangi biri lastik ebadınız için mevcut değilse diğer seriyi tercih etmelisiniz.

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV provides exceptional performance even for a sporty driving style

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV, sportif bir sürüş tarzı için bile istisnai performans sağlar

“SUV” kısaltmasına sahip olan veya olmayan lastikler

SUV’ler için tasarlanan lastikler genellikle bu araçların taşıdığı, çoğu binek araçtan daha ağır olan yükü desteklemek için daha fazla sertlik sunar. Bu amaçla lastiklerin yanak bölümleri bir yerine iki katlı karkasla güçlendirilir.

Öte yandan, MICHELIN Alpin 6 gibi bazı SUV serilerimizde lastik adında “SUV” kısaltmasının bulunmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Neden mi?

Çünkü Michelin, kış serileri de dahil olmak üzere belirli ebatların SUV’lere daha uygun olduğunu vurgulamak istiyor. Bu nedenle MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV veya MICHELIN CrossClimate 2 SUV dört mevsim lastikler gibi özellikle SUV’ler için geliştirilmiş lastikleri tercih edebilirsiniz.

Dolayısıyla “SUV” kısaltmasının bulunmaması bir serinin SUV’nize uygun olmadığı anlamına gelmez! Lastik ebadınız eşleştiği sürece diğer lastikler de kullanılabilir. Performans da tabii ki aynı olacaktır.

Lastik ebadını, lastiğin yanak bölgesinde veya SUV’nize ait üretici kılavuzunda bulabilirsiniz.

You can find the tyre size on its sidewall

Lastik ebadını lastiğin yanak bölgesinde görebilirsiniz

Zorlu kış koşullarında hangi SUV kış lastikleri tercih edilmelidir?

Karlı ve buzlu yolların eşlik ettiği kış koşullarının daha zorlu olduğu bir bölgede yaşıyorsanız MICHELIN X-Ice Snow SUV veya çivili lastikler olan MICHELIN X-Ice North 4 SUV gibi özel lastik serileri tercih edilebilir. Bu SUV kış lastikleri çok düşük sıcaklıklarda bile karlı veya buzlu yollarda ideal performansı sunmak için tasarlanır.

Artık SUV için en iyi kar lastikleri hakkında daha net bir fikre sahip olduğunuzdan, Lastik Seçme aracımızdan doğru lastiği bulabilirsiniz:

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.