header

En iyi kış lastiği sıralaması

Kış lastikleri, yolun karla kaplı olmasına bakılmaksızın 7 °C'nin altındaki sıcaklıklarda güvenli sürüş için özel olarak tasarlanmıştır.

Peki otomobiliniz için en iyi kış lastiği hangisi? Bu yazımızda MICHELIN, kış koşullarında lastiklerin performansını test ettikten sonra en iyi kış lastiklerini ve her bir lastik için bağımsız lastik testi uzmanlarının görüşlerini sunacaktır.

3PMSF etiketi iyi kış lastiğini anlamanıza yardımcı olur

3PMSF işareti, lastiğin karlı havalarda güvenliği ve hareketliliği garanti ettiğini gösterir.

Bu işaret, lastik standartlaştırılmış ve düzenleyici bir kuruma göre test edildikten sonra sertifikalı bir laboratuvar tarafından verilmekte ve karda güvenlik ve mobilite için gerekli performans seviyesini karşılamaktadır.

Bu işaretleme iyi bir kış lastiğini tanımlamak için gitgide standart hale gelmektedir.

3PMSF (3 Zirveli Kar Tanesi) sembolü kolayca tanınabilir: üç dağ zirvesiyle çevrili bir kar tanesi. Yönetmeliklere uygun olarak, kış lastiğinin yan duvarında sistematik olarak M+S logosu bulunur.
Aşağıda gösterilen lastiklerin her biri 3PMSF işaretlidir.

MICHELIN Alpin 6

MICHELIN Alpin 6 kış lastiği, zorlu kış koşullarında son derece yüksek güvenlik seviyesi sunar.

  • Aşındığında karlı zeminde frenleme ve çekiş gücü konusunda 1 numara
  • Zorlu kış sürüş koşullarına uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış oldukça iyi güvenlik (3PMSF)
  • Oldukça yüksek uzun ömürlülük
  • Yenilikçi lastik sırtı aşınma göstergesi

 

MICHELIN Alpin 6’nın aldığı ödüller

MICHELIN Alpin 6, Avrupa’nın en önemli 8 lastik testi platformunda boy göstermiştir.

2021 yılında ADAC tarafından 225/50 R17 ebatındaki 18 kış lastiği ve 195/65 R16 ebatındaki 16 lastik ile yapılan karşılaştırmalı testlerde “iyi” lastik olarak değerlendirilmiş ve 205/55 R16 ebatındaki 50 kış lastiğiyle yapılan karşılaştırmalı testlerde AUTO BILD tarafından “emsal” lastik olarak değerlendirilmiştir.

MICHELIN Alpin 6, 2020 yılında ADAC tarafından “iyi” lastik olarak değerlendirilmiştir (205/55 R16 ebatındaki 15 kış lastiği ile yapılan karşılaştırmalı testlerde) ve Auto Motor Sport tarafından “Oldukça iyi” lastik olarak değerlendirilmiş ve ADAC

“Oldukça dengeli lastik, çok iyi uzun ömürlülük düzeyi, kuru, ıslak ve karlı zeminde iyi” olduğu belirtilmiş ve ayrıca: “Michelin Alpin 6’nın en az aşınmayı gösterdiği” belirtilmiştir.

MICHELIN Alpin 6 2019 yılında AUTO BILD tarafından “emsal” lastik olarak değerlendirilmiştir (225/45 R17 ebatındaki 53 kış lastiğiyle yapılan karşılaştırmalı testlerde)

MICHELIN Pilot Alpin 5

MICHELIN Pilot Alpin 5 kış lastiği, kış koşullarıyla karşı karşıya kalan yüksek performanslı araçlar için yüksek düzeyde frenleme ve sürüş hassasiyeti sunar.

  • Islak zeminlerde ve karlı koşullarda (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi) oldukça iyi kontrol ve sürüş hassasiyeti
  • Güvenli kış sürüşü için kısa frenleme mesafesi Uzun ömürlülük ve düşük yakıt tüketiminde önde gelen kış lastiklerinden biri


MICHELIN Pilot Alpin 5, Avrupa’nın en önemli 6 lastik testi platformunun 6’ sında da   boy göstermiştir.

MICHELIN Pilot Alpin 5’in aldığı ödüller

MICHELIN Pilot Alpin 5, 2021 yılında Tyre Reviews tarafından 225/40 R18 ebatındaki 9 kış lastiğiyle yapılan karşılaştırmalı bir testte Testin Kazananı, AUTO BILD sportscars tarafından 225/45 R18 – 245/40 R18 ebatındaki 12 kış lastiğiyle yapılan karşılaştırmalı bir testte Testin Kazananı ve SPORT AUTO tarafından 255/40 R18 ebatındaki 6 kış lastiğiyle yapılan karşılaştırmalı bir testte Testin Kazananı olarak değerlendirilmiştir.

SPORT AUTO tarafından "Testin en iyisi, dolayısıyla kazananı Michelin'den 18 inç boyutunda Pilot Alpin 5 kış lastiğidir. Yalnızca bu lastikler, karlı zeminde kısa fren mesafesinin yanı sıra en iyi performansı, kuru yollarda güçlü fren performansını dengeli sürüş dinamiğiyle birleştiriyor” diye belirtilmiştir.


MICHELIN Pilot Alpin 5, 2020 yılından ADAC tarafından 235/55 R17 ebatındaki 13 kış lastiğiyle yapılan karşılaştırmalı bir testte Testin Kazananı olarak belirtilmiş, AUTO BILD tarafından 245/45 R18 ebatındaki 51 kış lastiğiyle yapılan karşılaştırmalı bir testte Testin Kazananı ve “emsal” ve “ “Tasarruf şampiyonu” lastik olarak değerlendirilmiştir.

2020 yılında AUTO BILD tarafından "İkna edici karlı hava koşullarına uygunluğu, dinamik ıslak ve kuru koşullara uygun yapısı, kısa frenleme mesafesi, çok iyi kilometre performansı, iyi fiyat-performans dengesi ile testin kazananı” olduğu belirtilmiştir.

"ADAC tarafından 2020 yılında "Oldukça dengeli lastik. Kuru ve karlı zeminde en iyi dereceye sahip lastik” olarak değerlendirilmiştir.

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV kış lastiği, tüm kış boyu yol yüzeylerinde üstün güvenlik ve yüksek performans için tasarlanmıştır.

  • Karlı zeminde kontrol ve sürüş hassasiyeti
  • Karlı zeminde mükemmel frenleme (3PMSF)
  • Kış koşullarında zahmetsiz mobilite için mükemmel karda çekiş özelliği
  • SUV modellere karşı dayanıklılığı ve en iyi uzun ömür için güçlendirilmiş lastik yanağıMICHELIN Pilot Alpin 5 SUV, Avrupa’nın en önemli 2 lastik testi platformunun 2’sinde de boy göstermiştir.

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV’un aldığı ödüller

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV, 2021 yılından AUTO BILD allrad test tarafından 235/55 R18 ebatındaki 10 kış lastiğiyle yapılan karşılaştırmalı bir testte Testin Kazananı olarak belirtilmiş ve AUTO ZEITUNG tarafından 235/55 R18 ebatındaki 10 kış lastiğiyle yapılan karşılaştırmalı bir testte “Şiddetle Önerilir” olarak değerlendirilmiştir.

Auto Zeitung, karın bu lastiğin ihtisas alanı olduğunu Pilot Alpin 5 lastiğin aynı zamanda üstün güvenlik seviyesi sunduğunu belirtmektedir.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.