MICHELIN
PILOT ALPIN 5
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • Binek/Otomobil
MICHELIN PILOT ALPIN 5 | Sport Auto
MICHELIN PILOT ALPIN 5 | TYRE REVIEWS

MICHELIN PILOT ALPIN 5

 • Binek/Otomobil
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

Kış koşullarına uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış yol kontrolü.

MICHELIN Pilot Alpin 5 kış kar lastiği, kış sürüş koşullarıyla[1] karşı karşıya kalan yüksek performanslı araçlar için yüksek düzeyde frenleme ve sürüş hassasiyeti sunar.

• MICHELIN'in yüksek performanslı kış lastiği, yüksek düzeyde sürüş keyfi sunar
• Islak zeminlerde ve karlı koşullarda[1] (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi)[2] mükemmel kontrol ve sürüş hassasiyeti
• Kış güvenliği için karla kaplı yollarda kısa fren mesafesi[1]
• Uzatılmış lastik ömrü[3] ve azaltılmış yakıt tüketimi konusunda 1 numara[1]
• Dünyanın tanınmış otomobil üreticileri tarafından kabul görmüştür

Fits your vehicle

BU LASTİK BENİM İÇİN DOĞRU LASTİK Mİ?


Karda ve ıslak zeminlerde[1] sürerken kontrol ve sürüş hassasiyeti

Kış sürüş koşullarında[1] yol tutuşunu ve çekiş gücünü optimuma çıkaran yönlü ve simetrik sırt deseni sayesinde yüksek performanslı aracınızda kendinizi güvende hissedin. Tüm kış sürüşleriniz boyunca[1] güvenli ve yüksek performanslı bir sürüş için suda yüksek kızaklama direnci ve gelişmiş fren kontrolü sağlamak amacıyla merkezi bir kanal ile tasarlanmıştır.

ben 1

Koşullar[1] nasıl olursa olsun, güvenli kış sürüşü için kısa fren mesafesi

MICHELIN Pilot Alpin 5 kış kar lastiği ile karlı zeminlerde üstün fren gücü deneyimi yaşayın. Karda ve zorlu kış koşullarında[1] sürerken kısa fren mesafesi. Son nesil sırt bileşeni, ıslak ve karlı zeminlerde yol tutuş performansını bir üst seviyeye çıkarmak için yeni işlevsel bir polimeri entegre eder, böylece kış sürüş koşulları[1] nasıl olursa olsun yolun keyfini çıkarabilirsiniz.

ben 2

Uzatılmış lastik ömrü[3] ve azaltılmış yakıt tüketimi[1] konusunda 1 numara

Yuvarlanma direncini en aza indiren özel sırt altı bileşeni sayesinde başlıca rakiplerine[3] kıyasla en iyi lastik ömrüne ve azaltılmış yakıt tüketimine[1] sahip olan MICHELIN Pilot Alpin 5 yakıt tasarruflu lastik ile daha fazla kilometre yaparak kış döneminde sürüşün keyfini çıkarın.

ben 3

Dünyanın tanınmış otomobil üreticileri tarafından kabul görmektedir.

MICHELIN Pilot Alpin 5 kış lastiği, yüksek standartlar talep eden dünyanın tanınmış üreticilerinin ürettiği yüksek performanslı araçlarını donatmak için kullanılmaktadır. Aracınız hem kusursuz bir performans sergilemeli hem de mükemmel görünüme sahip olmalıdır. MICHELIN Pilot Alpin 5 kış lastiği, yanaklarda premium bir dokunuş, zarif koyu kadife etkisi ile tamamlanır.

ben 4

Değerlendirme
Bu lastiğe sahip misiniz?
Değerlendirme yaz

Bu Lastik Aracınız İçin Uygun mu ?

Bu lastik için 84 ebat mevcut

205/60R16 96H XL *

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

C

Wet grip class

B

External rolling noise class

68 dB

Genişlik

205

Yükseklik

60

Çap

16

Yük

96

Hız

H

Şartname

BMW MOTORSPORT (M135i, M3, M5, M6, Series 1M, Z4M) için onaylandı

Şartname

Icegrip

Yeni

215/65R16 102H XL

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

B

Wet grip class

B

External rolling noise class

68 dB

Genişlik

215

Yükseklik

65

Çap

16

Yük

102

Hız

H

Şartname

3PMSF

YASAL BİLGİLER

(1) tur süresi, yol tutuşu, frenleme ve çekiş gücü, yakıt tüketimi -  TÜV tarafından gerçekleştirilen harici testler baz alınarak Ocak 2018 ile Mart 2018 tarihleri arasında, VW Golf VII 2.0 TDI aracıyla 225/40 R18 92V XL ebadındaki lastiklerle Pilot Alpin 5 ile bir önceki seri olan Pilot Alpin 4 karşılaştırılarak yapılmıştır: Islak ve karlı zeminde, tur süresi ve yol tutuş denge testleri gerçekleştirilmiş, Suda kızaklama testleri (viraj ve dikey), Karda frenleme ve karda hızlanma testleri Yeni ve 2 mm sırt derinliği ve yakıt tüketimiyle gerçekleştirilmiştir.
(2) 3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi - MICHELIN Pilot Alpin 5, karlı koşullarda (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi işareti ile) kullanılmak üzere onaylanmıştır. 3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi işaretini alabilmek için, lastikler karda minimum seviyede güvenlik ve hareket kabiliyeti sağlamalıdır.
(3) Uzun ömürlülük - Harici testler, MICHELIN'in talebi doğrultusunda, DEKRA Test Center tarafından Mart ve Nisan 2018 tarihleri arasında VW Golf VII aracıyla 225/40R18 ebadındaki lastiklerle 5 rakibi kıyaslanarak ve yine harici testler MICHELIN'in talebi doğrultusunda, DEKRA Test Center tarafından Şubat ve Mart 2019 tarihleri arasında VW Passat aracıyla 235/45R18 ebadındaki lastiklerle Michelin rakibi kıyaslanarak gerçekleştirilmiştir. Yuvarlanma direnci testleri, 2018 yılında TÜV SÜD tarafından Pilot Alpin 5 ile Pilot Alpin 4'ü karşılaştırmak için 225/40 R18 92V XL ebadındaki lastiklerle ve R117 regülasyonu için Michelin tarafından Pilot Alpin 5 üzerinde dahili olarak gerçekleştirilmiştir.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.