MICHELIN
PILOT ALPIN 5
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • Kış

  Kış

 • Binek \ Otomobil

MICHELIN PILOT ALPIN 5 | Sport Auto
MICHELIN PILOT ALPIN 5 | TYRE REVIEWS

MICHELIN PILOT ALPIN 5

 • Binek \ Otomobil

 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • Kış

  Kış

Kış koşullarında uzun ömürlü yol hakimiyeti.


 • MICHELIN’in yüksek performanslı kış lastiği, yüksek düzeyde sürüş keyfi sunar
 • Islak yollarda ve karlı koşullarda mükemmel kontrol ve sürüş hassasiyeti(1) (3PMSF)(2)
 • Karla kaplı yollarda güvenlik için kısaltılmış fren mesafeleri(1)
 • Uzun ömürlülük kategorisinde 1 numara(3) ve düşük yakıt tüketimi(1)
 • Önde gelen premium otomobil üreticilerinin beğenisini kazanmıştır
Fits your vehicle

Islak yollarda ve karlı zeminlerde kontrol ve sürüş hassasiyeti(1).

'Islak zeminlerde ve karlı koşullarda yol tutuşunu ve çekişi(1) optimize eden yönlü ve simetrik sırt desenine sahip yüksek performanslı aracınıza güvenin. Kışın aracınızı sürerken güvenli, yüksek performanslı bir keyif için suda kızaklamaya karşı artırılmış direnç ve iyileştirilmiş fren kontrolü sağlamak üzere merkezi bir ana yiv ile tasarlandı(1).

ben 1

Koşullar her ne olursa olsun kışın güvenli sürüş için kısaltılmış fren mesafeleri(1).

'MICHELIN Pilot Alpin 5 lastiği ile kış yollarında üst düzey durma gücünü deneyimleyin. Aracınızı karlı zeminde ve kış koşullarında sürerken kısaltılmış fren mesafeleri(1). En yeni nesil sırt bileşeni, ıslak ve karlı zeminde yol tutuş performansını bir sonraki seviyeye çıkarmak için yeni bir fonksiyonel polimer içerdiğinden, kış koşulları ne olursa olsun önünüzdeki yolun keyfini çıkarabilirsiniz(1).

pilot alpin 5 benefits 2 control

Uzun ömürlülük kategorisinde 1 numara(3) ve düşük yakıt tüketimi(1).

MICHELIN Pilot Alpin 5 lastiği ile daha fazla kilometre sürüş keyfi yaşayın – yuvarlanma direncini en aza indiren özel bir sırt altı bileşeni sayesinde başlıca rakiplerine kıyasla en uzun kullanım ömrü(3) ve daha düşük yakıt tüketimi(1).

ben 3

Önde gelen premium otomobil üreticilerinin beğenisini kazanmıştır.

MICHELIN Pilot Alpin 5 kış yol lastiği, yüksek standartlarda performans talep eden Audi, AMG, BMW, Mercedes ve Porsche gibi üreticilerin dünya lideri yüksek performanslı araçlarını donatmak için kullanılıyor. Aracınızın kusursuz performans göstermesinin yanı sıra, zarif görünmesi de gerekir. MICHELIN Pilot Alpin 5 kış yol lastiğinin yanak kısmında, Premium Touch teknolojisiyle tasarlanmış, şık ve koyu kadifemsi bir his verilmiştir.

ben 4

MICHELIN PILOT ALPIN 5 Yorumları
Bu lastiğe sahip misiniz?
Değerlendirme yaz

Bu Lastik Aracınız İçin Uygun mu ?

MICHELIN PILOT ALPIN 5 için 85 boyut bulunuyor

MICHELIN PILOT ALPIN 5 205/60R16 96H XL ★

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

C

Wet grip class

B

External rolling noise class

68 dB

Genişlik

205

Yükseklik

60

Çap

16

Yük

96

Hız

H

Şartname

BMW MOTORSPORT (M135i, M3, M5, M6, Series 1M, Z4M) için onaylandı

Şartname

3PMSF

MICHELIN PILOT ALPIN 5 215/65R16 102H XL

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

B

Wet grip class

B

External rolling noise class

68 dB

Genişlik

215

Yükseklik

65

Çap

16

Yük

102

Hız

H

Şartname

3PMSF

YASAL BİLGİLER

(1) - Tur süresi, yol tutuşu, frenleme ve çekiş, yakıt tüketimi - VW Golf VII 2.0 TDI aracına takılı 225/40 R18 92V XL ebadındaki Pilot Alpin 5 lastiklerini önceki nesil Pilot Alpin 4 lastikleriyle karşılaştırmak için Ocak 2018 ve Mart 2018 arasında TÜV ile birlikte yapılan bağımsız testlere dayanarak : yeni ve 2 mm diş derinliğine sahip lastikler üzerinde, ıslak ve karlı zeminde tur süresi ve yol tutuşuyla ilgili yanal testler, (eğrisel ve boylamasına) suda kızaklama testleri, karda frenleme ve karda hızlanma testleri ve yakıt tüketimi testleri yapılmıştır.

 

(2) - 3PMSF - MICHELIN Pilot Alpin 5, karlı koşullarda kullanım için onaylanmıştır (3PMSF işaretiyle). Lastikler 3PMSF işaretini almak için, karlı zeminde minimum seviyede güvenlik ve hareketlilik performansını garanti etmelidir.

 

(3) - Uzun ömürlülük - Michelin’in talebi üzerine Mart ve Nisan 2018’de DEKRA Test Merkezi tarafından VW Golf VII aracına takılı 225/40R18 ebadındaki CONTINENTAL WinterContact TS850P, DUNLOP WinterSport5, GOODYEAR UltraGrip Performance Gen 1, PIRELLI Winter SottoZero3 ve Nokian WRA4 lastikleriyle karşılaştırmalı olarak yapılan bağımsız testler ve yine Michelin’in talebi üzerine Şubat ve Mart 2019’da DEKRA Test Merkezi tarafından VW Passat aracına takılı 235/45R18 ebadındaki CONTINENTAL WinterContact TS850P ve CONTINENTAL WinterContact TS860S lastikleriyle karşılaştırmalı olarak yapılan bağımsız testler. Pilot Alpin 5 ve Pilot Alpin 4 lastiklerini karşılaştırmak için 2018’de TÜV SÜD tarafından 225/40 R18 92V XL ebadında lastikler üzerinde ve R117 regülasyonu için Michelin tarafından Pilot Alpin 5 lastiği üzerinde kurum içi olarak gerçekleştirilen yuvarlanma direnci testleri.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.