Porsche GT4 ePerformance

Yeni Porsche GT4 e-Performance’a MICHELIN damgası

20 yılı aşkın bir süredir şampiyonalarda Porsche ile birlikte çalışarak yollarda inovatif dokunuşlara hız veriyoruz. Şimdilerde Alman üreticiye %100 elektrikli araçlara geçiş sürecinde de destek veriyoruz.

Yeni nesil üst segment elektrikli araçlara yönelik lastik tasarımı

Porsche’nin %100 elektrikli yarış programı, elektrikli araç lastiklerinin geleceği açısından teknolojik inovasyonların gelişim ve transfer süreci ile sürdürülebilir mobilite inovasyon çalışmalarımızı hızlandırma anlamında bizim için müthiş bir fırsat oldu. Bu enerji dönüşümü büyüme için ciddi bir fırsat sunarak markanın tüm uzmanlık ve inovasyon potansiyelinin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bunu başarmak için elektrikli mobilite dünyasının yeni gereklilikleri olan otonomi, dayanıklılık, batarya ağırlığına dayanıma yönelik özel lastikleri geliştirdik. Bu anlamda Motorsport yeni lastik kategorileri geliştirmek için mükemmel bir inovasyon laboratuvarı oldu.

Hatta Porsche’nin yeni %100 elektrikli GT4 ePerformance aracına taktığımız lastiklerle yarış pistinde daha da öne geçiyoruz. Değişken güç ve her tekerlekten çekişli özelliklere sahip bu prototip turlu sprint yarışlar, dağlık yollarda gerçekleştirilen tırmanışlar ve karlı yollardaki drift yarışları gibi birçok yarış türü için tasarlandı. Yarış aracının 1.000 beygir gücüne ulaşması için araçta içerisinde %63 oranında sürdürülebilir materyaller (1) yer alan devrim niteliğinde yüksek bir performansa sahip 18 inçlik yarış lastikleri kullandık. 

Bu lastiklerde doğal kauçuk ve ömrünü tamamlamış lastiklerden geri dönüştürülmüş karbon karası yanı sıra portakal ve limon kabuğu ile çam reçinesi, ayçiçek yağı ve geri dönüştürülmüş hurda çelik kullanılıyor. Şirketin “Michelin in Motion” stratejik planına uygun olarak tüm Michelin lastiklerinde 2050’ye kadar tamamen sürdürülebilir materyallere geçilecek.


GT4 e-Performance – for everyone’s tomorrow - Michelin Motorsport

Yasal bilgiler

(1) Geri dönüştürülmüş malzemeler, endüstriyel veya tüketim sonrası oluşan atıkların işlenerek ürünlere, malzemelere veya diğer maddelere dönüştürüldüğü geri dönüştürme işlemlerinden elde edilen ham maddelerdir. Enerjinin yeniden kullanımı ve malzemelerin enerji elde etmek üzere yeniden işlenmesi süreçleri hariçtir. (Avrupa Birliği Direktifindeki Atık tanımı uyarınca).

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.