pressure bg

Peugeut lastik basıncı

Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler

Michelin Lastik Bulucu, sizin için önerilen lastik basıncını bulmanıza yardımcı olacaktır Peugeut.

Michelin Lastik Bulucu sadece sizin aracınız için doğru lastiği bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda aracınız için önerilen lastik basıncını Peugeut da sağlar. Lastik basıncı bilgilerini almanın en doğru yolu, hava supabındaki gösterge ve aracınızın ön kapısının iç tarafındaki etiket veya araç kullanım kitapçığıdır. Bu referanslar, Peugeut tarafından önerilen lastik basıncı ile ilgilidir.

Adım 1 : Peugeut aracınızın ayrıntılarını girin

Öncelikle, Michelin Lastik Bulucu filtresini kullanarak Peugeut aracınıza özel kriterleri seçin. Her ayrıntı önemlidir.

Aslında 2008 'de aynı model, örneğin motora bağlı olarak farklı şişirme basınçlarına sahip olabilir. Bu yüzden aracınızın tam özelliklerini belirttiğinizden emin olun. Şüphenizin olması durumunda, bayiye sormak en iyisidir. Ardından sonuçları görmek için düğmeye tıklayın.

Ayrıca, bu üreticinin ana modelleriyle ilgili doğru lastiği ve basıncı bulmak için Peugeut aracınızın sayfasına da bakabilirsiniz.

Adım 2 : Peugeut model aracınızın lastik basıncını öğrenin

Sonuçlar sayfasında, hafifçe aşağı kaydırın: lastik basıncı, aracın resimli diyagramının yanında lastik ebadı ayrıntılarıyla belirtilmiştir. Bazı otomobil üreticilerinin belirli kış lastikleri için genellikle alternatif bir lastik basıncı önerdiğini lütfen unutmayın.

Belirtilen lastik basınçları, gösterge değerleridir. Aracınız için önerilen lastik basıncı, bakım kılavuzunda listelenir, ön kapının iç tarafında (genellikle yolcu tarafı) veya hatta aracın yakıt deposu kapağının üzerindeki etikette gösterilir.

Hangi MICHELIN lastiğinin aracınıza en uygun olduğunu öğrenmek için lastik bulucu aracımıza danışmaktan veya bir lastik bayisine başvurmaktan çekinmeyin.

map search desktop

Yakınınızdaki lastik bayilerini saniyeler içinde bulun

Şuna göre ara
Adres, şehir ya da posta kodu
Otomobil
  • Otomobil
  • Motorbike
Konumumu bul
Arama
Türkiye'de en çok arama yapılan 5 şehir

Peugeut için en iyi modeller

Peugeut aracınızla ilgili en popüler modeller için lastik basıncı önerilerine buradan erişebilirsiniz.

Lastik basıncınızı düzenli olarak kontrol etmeniz neden önemlidir?

Lastikler doğal olarak hava kaybettiğinden (ayda yaklaşık 0,1 bar veya 1,45 PSI), düzenli olarak basınçlarının kontrol edilmesi gerekir. Bu şekilde, aşağıdaki sorunlardan kaçınabilirsiniz:

● yüksek yakıt tüketimi
● erken ve düzensiz lastik aşınması
● daha zayıf yol tutuşu
● yüksek frenleme mesafesi

Modeliniz için Peugeut tarafından önerilen lastik basıncını korumak, yolcuların ve diğer sürücülerin yanı sıra yoldaki güvenliğinizi de artıracaktır.
Güvenliğin ötesinde, bu basit eylem çevre için daha iyidir ve özellikle yakıt tüketimi açısından tasarruf etmenizi sağlar.

Peugeut markalı aracınızın lastik basıncını ayda bir kez ve uzun bir yolculuktan önce kontrol etmenizi öneririz.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.