Oto Fon legal tyre İpuçları ve Tavsiye

SUV Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim ?

SUV lastiklerinizin değişim zamanı, kullanımınıza bağlı olarak farklılık gösterir. 

Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler
Oto Editör what suv tyres small İpuçları ve Tavsiye

Michelin lastikler genellikle 40.000 kilometreye ulaşır ve/veya geçer ancak bu çeşitli farklı durumlara bağlıdır. Sürüş faktörleri ve lastik ömrü üzerindeki etkileri konusunda daha fazla bilgi almak için "Bir SUV lastiğinden kaç kilometre performans beklemeliyim?" bölümünü inceleyin. Lastikleri beş yıldan uzun süredir kullanıyorsanız en az yılda bir kez profesyonel bir usta tarafından kontrol ettirmeniz önemlidir. Benzer şekilde lastikler 10 yıllıksa yenileriyle değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Uzman olmayan birine iyi durumdaymış gibi görünseler de, lastiklerin en geç 10 yıl sonrasında önlem olarak değiştirilmeleri çok önemlidir. 

Lastik diş derinliğini korumaya yönelik yöntemler mevcuttur.  
Örneğin:

  • Sert hızlanma ve frenden kaçınma
  • Sert dönüşlerden kaçınma
  • Kaldırım taşlarına sürttürmekten ve aşınmadan kaçınma

İlgili kapasiteler dahilinde sürüş yaptığınızdan emin olmak için lastiğin yük/hız açıklamasının kontrol edilmesi

Lastik sırtı 1,6 mm’ye düştüğünde yasal sınıra gelmiş olursunuz ve hem kendi sürüş güvenliğiniz hem de polis tarafından durdurulduğunuzda büyük para cezaları ödememek için lastikleri derhal değiştirmelisiniz. Uzun ömürlü performans vermek üzere tasarlanan Michelin lastikleriniz yasal sınıra kadar güvenli kalır.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.