Oto Fon what suv tyres İpuçları ve Tavsiye

Aracıma En Uygun SUV Lastikleri Neler?

SUV aracınıza en uygun lastiği bulmak için aşağıdaki bilgileri incelemenizi öneririz.

Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler

Yaz lastikleri, 7 derecenin üzerindeyken çoğu durumda iyi bir performans verir. Ülkemizde daha sık kar ve buzlanma gibi yoğun kış koşullarının gözlemlendği bölgelerinde, devlet tarafından belirlenen dönemlerdee kış lastiklerinin kullanılması zorunludur. 

Kış lastiklerinde genellikle daha fazla oluk bulunur ve doğal kauçuk içeriği yaz lastiklerine göre daha fazladır. Bu da kış koşullarında çekişe yardımcı olur. Mevzuata göre kış lastikleri, kış koşullarına uygun olduklarını göstermek için 3PMSF etiketi taşımalıdır. Kış lastikleri, sürtünmenin ciddi ölçüde artması nedeniyle daha hızlı aşınır ve yüksek sıcaklıklardaki yol tutuşları yaz lastikleri kadar iyi olmaz. Son dönemde dört mevsim lastikler pazarda revaçtadır ve MICHELIN CrossClimate da sektörün favorisi olarak göze çarpmaktadır. Genel olarak yaz aylarında kullanılabilir ancak kış aylarında sürüşe de uygun şekilde tasarlanırlar. Tüm Michelin CrossClimate lastikler 3PMSF etiketine sahiptir. 

SUV lastikleri farklı hava koşullarının yanı sıra çeşitli araç kullanımlarını da kapsamalıdır: otoyolda, arazide veya otoyol ve arazide karışık kullanım. Küçük/orta SUV’ların çoğunluğu ve Crossover’larda yeni donanımda Yaz Otoyol lastikleri bulunur. Daha büyük SUV’lar ve 4x4’ler Arazi sınıfı ve/veya Dört Mevsim lastiklerle de gelebilir. 4x4/Arazi lastikleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen “4x4/Arazi Lastikleri Nasıl Ölçülür ve Sınıflandırılır?” bölümüne bakın.

Amaçladığınız kullanımı araç veya lastik satıcınızla görüşmenizi tavsiye ederiz. Böylece size SUV’niz için en iyi lastikleri önerebilirler.  SUV lastik donanımları hakkında daha fazla bilgi için lütfen michelin.com.tr adresine bakın.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.