Oto Fon replace tyres İpuçları ve Tavsiye

SUV lastikleri için yasal sınır nedir?

Bir SUV’daki yeni bir lastiğin diş derinliği pratik olarak yeni bir otomobil lastiğininkiyle aynıdır; lastik modeline göre tipik olarak 7 mm ile 9 mm arasında değişir. Türkiye'de yasal diş derinliği sınırı 1,6 mm’dir. 

Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler
Oto Editör 4x4 tread in page İpuçları ve Tavsiye

Michelin olarak, uzun ömürlü performans verecek şekilde tasarlanan lastiklerimizi 1,6 mm’lik yasal sınıra kadar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bazı üreticiler, diş derinliği 3 mm’ye düştüğünde lastiklerinizi değiştirmenizi tavsiye eder ancak biz, Michelin lastiklerin 1,6 mm’ye kadar performans vereceğine güveniyoruz ve müşterilerimize paralarının karşılığı olan değeri sunuyor ve erken atık miktarını azaltarak çevre üzerindeki etkimizi azaltıyoruz. 

Malzeme konusundaki uzmanlığımız lastiklerinizi oluştururken 200’den fazla öğe geliştirmemize ve birleştirmemize olanak tanır. Michelin ürünlerini oluştururken kullandığımız bu bileşenler sayesinde her Michelin lastik, 1,6 mm’ye kadar güvenli kalacak şekilde tasarlanır. Lastiklerimizi yılda 1.7 milyar kilometre teste tabi tutarız ve bu mesafe, dünyanın etrafında 40 kez dönmeye eşittir! 

Arazi lastiklerinde, sırt derinliği 4 mm’nin altına düştüğünde performansın ciddi ölçüde azaldığını fark edersiniz. Bu nedenle sıklıkla sarp arazide araç kullanan kişiler, 1,6 mm’lik normal sınırdan biraz daha yüksek bir sırt derinliği sınırı kullanmayı göz önünde bulundurabilir. 

Sırtın yanı sıra, lastiğiniz, lastiğinizin merkezinin etrafında dişin ¾’üne denk kesintisiz bir banta sahip olmalıdır.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.