r1a6 all season tyres

4 MEVSİM LASTİKLER - GERÇEKTEN TÜM YIL BOYUNCA KULLANILABİLİR Mİ?

Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler

Dört mevsim lastikleri veya tüm hava koşullarına dayanıklı lastikler: Onlara ne derseniz deyin, tüm mevsim koşullarına karşı meydan okumaya hazır olan lastiklerden bahsediyoruz.

4 mevsim lastik nedir?

Dört mevsim lastiği, hem yaz hem de kış mevsimi koşullarında kullanılabilen hibrit bir lastiktir. Yani 4 Mevsim lastik kışın kullanılır mı? sorusunun yanıtı ise evettir.

Dört mevsim lastikleri, kış ve yaz lastiklerinin teknolojisini birleştirerek yılın her döneminde, hem kuru hem de ıslak yüzeylerde ve hatta karda güvenli sürüş sağlar.

Avrupa'nın çoğunda yaygın olmasına rağmen, kış aylarında yaz lastikleri ile araç kullanılması tavsiye edilmez. Dört mevsim lastikleri daha güvenli bir alternatif sunarak zorlu hava koşullarında daha iyi yol tutuşu ve kavrama sağlar..

Yılda iki kez yaz/kış lastiklerini değiştirmeye alışmış olanlarınız için, dört mevsim lastiğe geçmek hayatınızı kolaylaştıracak ve size zaman kazandıracak!

winters

4 mevsim lastik kış lastiği yerine geçer mi?

Dört mevsim lastikleri -10 °C ile +30 °C arasındaki sıcaklıklarda iyi performans gösterir

tyre temp

Resim Yazısı :
1 - Nordic lastikler
2 - Kış lastikleri 
3 - Dört mevsim lastikler (-10°C’den +30°C dereceye)
4 - Yaz lastikleri 

Bu ne anlama geliyor?

Çünkü dört mevsim lastiklerinde kullanılan kauçuk, çok soğuk yollarda bile zeminin sıcaklığına çok hızlı şekilde adapte olabilmekte ve esnek kalabilmektedir. Ayrıca kış lastiklerimizde olduğu gibi, ıslak ve karlı yollarda da yüksek performans sağlayan kılcal kanallar (lameller) bulunmaktadır.

Ilıman kışların normal olduğu ve kar yağışının yalnızca ara sıra meydana geldiği bir bölgede yaşıyorsanız, dört mevsim lastiklerle birlikte gelen yumuşak, sessiz sürüş sizin için uygun bir alternatif olabilir. Bu lastikleri yıl boyunca değiştirmeye gerek yoktur. Bu da size hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağlar.

Kış lastikleri, yoğun kar veya buz gibi zorlu hava koşulları için nihai lastik olmaya devam ediyor.

3PMSF: kanıtlanmış kış performansı etiketi

Avrupa'da bir lastik 3PMSF (3 Zirveli Kar Tanesi) etiketi taşıdığında bu lastiğin testi geçtiği ve karlı yollarda gerekli performans kriterlerini karşıladığı anlamına gelir.

Tüm MICHELIN kış lastikleri 3PMSF etiketi taşır. Dört mevsim lastiklerin 3PMSF etiketi taşıma zorunluluğu bulunmasa da MICHELIN, 4 mevsim lastiklerinin bu testi geçmesini zorunlu kılmıştır.

Tüm 4 mevsim lastiklerimiz 3PMSF etiketini taşıdığından, bunların karlı kış yolları da dâhil tüm yıl boyunca iyi performans gösterdikleri kanıtlanmıştır.

Lastiğin üzerindeki 3PMSF etiketi onun kış performansı testini geçtiğini belirtir

MICHELIN CrossClimate serisi: nedir?

Ekstrem hava koşullarında sürüş için en iyi seçenek olmaya devam etseler de, kış lastikleri özellikle kuru veya ıslak yollarda yakıt tüketimi ve fren mesafesi söz konusu olduğunda yaz aylarında o kadar etkili değildir.

MICHELIN CrossClimate serisi, yaz/kış kombine yaklaşımı sayesinde, değişen iklime uyum sağlayabilen benzersiz bir tasarım sunarak geleneksel dört mevsim lastiklerinden öne çıkıyor. CrossClimate serisi, küçük otomobiller ve sedanlardan SUV'lara ve kamyonetlere kadar her türlü araç için uygundur.

Diğer ürün serilerinde olduğu gibi MICHELIN, CrossClimate ailesinin performansının son kilometreye kadar mükemmel kalmasını sağlar. 

Michelin dört mevsim lastik sıralaması ve Michelin Crossclimate serisi sayfalarını ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.