bannière-hiver-neige

Neden Kış Lastiği Takmalıyım ?


Otomobil, SUV ve Van lastikleri hakkında İpuçları & Tavsiyeler
guide drive in snow 2

HAVA KOŞULLARI

Ekim ayından Nisan ayına kadar sürüş koşulları çok çeşitlidir (kuru, ıslak, ıslak, karlı, buzlu vb.) ve kış lastikleri yol karla kaplı olsun veya olmasın, 7 ° C'nin altındaki bir sıcaklıkta kış koşullarında güvenli sürüş için özel olarak tasarlanmış lastiklerdir.

Kış sürüşü gereksinimlerini karşılamak için geliştirilen kış lastikleri, soğuğa adapte edilmiş malzemelerden yapılmıştır. Kuru, ıslak ya da karlı zeminde, çentikli sırt deseni ile birlikte yumuşak kauçukları daha iyi bir kavrama sağlar. Yol tutuşu ve çekiş gücü optimize edilir ve fren mesafeleri azalır.

canvas warning

Kış Güvenliği

Sürücüler için kar ve buzlanma, kış sürüşünün en büyük tehlikeleridir. Yine de 10 kazadan 9'u kuru ya da ıslak yollarda meydana gelir, karlı ya da buzlu yollarda meydana gelmez. Ancak kar en önemli risk faktörlerinden biridir

Sıcaklık düştüğünde neden 3PMSF sertifikalı lastikler kullanılmalı?

Sıcaklık düşmeye başladığında uygun lastikleri (kış veya 4 mevsim) takmak için birçok neden vardır.

3PMSF işaretlemesi karda güvenlik ve mobilite garantisi verir, bu işarete sahip lastikler, ıslak veya buzlu soğuk ve kaygan zeminlerde en iyi performansı gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

7 ° C'nin altında sertifikalı kış lastiği (M + S  ve / veya 3PMSFıslak, karlı veya buzlu havalarda normal bir lastiğe göre daha fazla güvenlik ve daha az frenleme mesafesi sunmaktadır.

marquages m s et 3pmsf fiche 06
Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.