HAREKET HALİNDE DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN MICHELIN'E GÜVENİN

                                                    

Tıpkı sizler gibi bizim de standartlarımız yüksek! Beklentilerinizi karşılamak için durmaksızın yenilik peşinde koşuyoruz.

EN ZORLU GEREKSİNİMLERDE DAHİ BİR NUMARALI TERCİHİZ

Ürünlerimiz ve hizmetlerimizde, çığır açan teknolojilerden faydalanıyoruz(1). Bu nedenle sürücüler, üreticiler, motor sporu katılımcıları ve önemli fikir önderleri lastiklerimize güveniyor. 

Sürücülerin tercihi MICHELIN lastikleri

Lastiklerimizin genel derecelendirmesi 5 üzerinden 4,6(4)

(23.237 yoruma göre)

Motion For Life, Michelin - EV 15s - USA

ELEKTRİKLİ HAREKETLİLİK ALANINDA SEKTÖRDE ÖNCÜYÜZ

Elektrikli hareketliliğin öncüsüyüz.  Mühendislerimiz, elektrikli araç sahiplerinin aradığı performansı sunan lastikler tasarlamak üzere araç, scooter ve bisiklet üreticileriyle yakın iş birliği halinde çalışıyor. Elektrikli araç üreticilerinin yarısının (6) lastiklerimizi kullanması tesadüf değil.

Sustainability is in motion for a better life

ÇEVRE ÜZERİNDEKİ ETKİNİN AZALTILMASI İÇİN HAREKETE GEÇİYORUZ

Çevre üzerindeki etkimizi azaltarak hareketlilik alanında öncülük ediyor (6) ve hem lastiklere hem de diğer alanlara yatırım yaparak yenilikler sunuyoruz.

GÜVENEBİLECEĞİNİZ LASTİKLER TASARLIYORUZ

1889 yılından beri, uzun ömürlü lastik serileri sunmak ve tüm sürüş koşullarında güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için yenilikler yapıyoruz.

Motion For Life, Michelin - Performance Made to Last 15s - USA

İlk kilometreden son kilometreye kadar

Gerçek değişim, daha az değişim yapmaktır. “İlk kilometreden son kilometreye kadar güvenli sürüş”, lastiklerimizin kullanım ömürleri boyunca, yani yasal aşınma limitine kadar hizmet vermesini sağlama taahhüdümüzün göstergesidir(7).

Motion For Life, Michelin - Trusted brand Mountain Bike 20s - USA

Her kullanım durumuna uygun                      

Şehirde, yolda ve hatta arazi koşullarında her türlü duruma hazır bisiklet lastikleri tasarlıyoruz. Cameron Zink gibi profesyonel serbest sürücülerin lastiklerimizi tercih etmesi tabii ki tesadüf değil.

Motion for Life, Michelin - Winter 15s

Tüm sürüş koşullarında         

Kış koşullarının sizi engellemesine izin vermeyin! MICHELIN kış lastikleri ürün gamının tamamı 3PMSF(8) onaylıdır ve zorlu kış koşullarında dahi güvenli bir hareketlilik sunmak üzere tasarlanmıştır.

2022 Champions - Michelin Motorsport

YENİLİĞİN ÖNCÜSÜ OLARAK MOTOR SPORLARI

Önemli FIA ve FIM dünya şampiyonaları, Le Mans 24 Saat yarışları da dahil Dayanıklılık Yarışları ve hatta MotoGPTM ve MotoETM Şampiyonaları gibi her türlü etkinlikte, destekçiler, araç ve bisiklet üreticileri, ekipler, sürücüler ve biniciler gibi en talepkar motor sporları katılımcıları bize güveniyor.

HAREKETLİLİKLE İLGİLİ TÜM ALANLARDA YENİLİKLER YAPIYORUZ

Hareket halinde daha iyi bir yaşam tasarlamak için, lastiklerle ilgili ve lastikler dışında diğer alanlardaki birçok faaliyete yatırım yapıyoruz.

Motion For Life, Michelin - 30s Winter - USA

Michelin USA Motion for Life Aircraft

Uçak lastiği üretiminde 50 yıllık deneyim

Michelin Uçak Birimi, dünyanın en büyük şirketleri ve üreticileri ile birlikte çalışıyor(9): İlk 20 havayolu şirketinin %90’ı ve ticari uçakların neredeyse %50’si Michelin lastikleri kullanıyor(10).

Motion for Life, Michelin - Métro 15s - Master English

Şehir içi raylı ulaşımda 70 yıllık deneyim

1951 yılından beri, dünya genelinde 20’den fazla ülkede ve 60’tan fazla şehir içi ulaşım ağında farklı metro türlerine yönelik teknik çözümler geliştiriyoruz. Her gün dünyanın dört bir yanındaki 10 milyondan fazla kişinin hareket halinde olmasına katkı sağlıyoruz(11).

Michelin USA Motion for Life (:15)

1900 yılından beri unutulmaz sürüş ve turizm deneyimleri sağlıyoruz

Ciddi ve eşsiz yaklaşımımız sayesinde eşi benzeri olmayan ve üç kıta genelinde 30’dan fazla bölgede 30.000’den fazla işletmeyi değerlendirerek tüketicilere unutulmaz deneyimler sunan MICHELIN Rehberleri çok satanlar listesinde yerini aldı.

Good News - Wisamo

Sizlere güzel haberlerimiz var! 

Daha güvenilir, heyecan verici ve yenilikçi ürün ve çözümler tasarlayarak, yalnızca lastiklerimizle değil, aynı zamanda lastiklere ilişkin ve diğer alanlardaki tekliflerimizle sizlere konforlu hareketlilik sunuyor ve hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Wing Sail Mobility veya WISAMO, gücünü rüzgardan alan bir şişme yelken! Kargo gemilerinden yelkenlilere kadar farklı deniz araçlarına yönelik temiz, ücretsiz ve evrensel enerji.

İlerlemenin en iyi yolunu sunuyoruz

“Tamamen Sürdürülebilir” yaklaşımımız, bizi sürekli olarak kişisel tatmin ve ekonomik kalkınma arasında ideal dengeyi kurabilen ve gezegeni ve içinde yaşayanları koruyan çözümler üretmeye itiyor.

Offering everyone a better way forward
map search desktop

Saniyeler içinde size en yakın MICHELIN lastik bayisini bulun

Şuna göre ara
Adres, şehir ya da posta kodu
Otomobil
  • Otomobil
  • Motorbike
Konumumu bul
Arama
Türkiye'de en çok arama yapılan 5 şehir

Yasal Bilgiler

(1) Michelin, araştırma, geliştirme ve proses mühendisliği programlarına yılda 600 ila 700 milyon € ayırıyor. Dünya genelinde 11.627 aktif patent, 2021 yılında başvurulan 247 patent ve Araştırma ve Geliştirme alanında çalışan 6.000 çalışanla Michelin, Grubun 2030 hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak teknolojiler geliştiriyor. Daha fazla bilgi için: https://www.michelin.com/en/innovation/

 

(2) Son 50 yıllık dönemde Michelin, Önemli FIA Dünya şampiyonalarında (Formula 1, Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC), Dünya Spor Araba Şampiyonası, Grand Touring (GT), Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) ve Formula E) 730’dan fazla ve Önemli FIM dünya şampiyonalarında (MotoGP™, Superbike, Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (EWC) ve Rally-Raid) 830’dan fazla zafer kazanmıştır.

 

(3) “ ADAC, Autobild, Tyre reviews gibi Avrupalı otomotiv uzmanları tarafından en çok ödül verilen şirket”: Kurum içi değerlendirme. Michelin binek araç lastikleri 35 kez ilk üçte yerini aldı ve ACE Lenkrad, ADAC, AMS, AUTO BILD, AUTO BILD allrad, AUTO BILD reisemobil, AUTO BILD sportscars, AUTO EXPRESS, Auto Strassenverkehr, AUTO ZEITUNG, EVO, MOOTTORI, PROMOBIL, SPORT AUTO, TEKNIIKAN MAAILMA, TEKNIKENS VÄRLD, TYRE REVIEWS, VI BILAGARE tarafından gerçekleştirilen 51 testin 19’undan geçti.

 

AUTO BILD / 2022 “Yılın Kış Lastiği Üreticisi”

Auto Bild, sayı 42/2022; Michelin, 2022 yılında yayınlanan 3 karşılaştırmalı testte, şu serilerde ıslak, kuru ve karlı pistlerde en iyi genel performans kategorisinde birinci sırayı almıştır: MICHELIN Pilot Alpin 5 ve MICHELIN Alpin 6

AUTO BILD / 2022 “Yılın Dört Mevsim Lastiği Üreticisi”

Auto Bild, sayı 42/2022; Michelin, 2022 yılında yayınlanan 3 karşılaştırmalı testte, şu serilerde ıslak, kuru ve karlı pistlerde en iyi genel performans kategorisinde birinci sırayı almıştır: MICHELIN CrossClimate 2, MICHELIN CrossClimate SUV ve MICHELIN Agilis CrossClimate

 

(4) “MICHELIN lastiklerinin genel derecelendirmesi 5 üzerinden 4,6’dır”: 22 Ağustos 2021 ve 22 Ağustos 2022 tarihleri arasında, 37 Michelin ürünü üzerinde, 48 web sitesi üzerinden ve 13 ülkede Wonderflow tarafından toplanan 23.237 yoruma göre ortalama. (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Rusya, Güney Kore, İspanya, Türkiye, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler). Michelin çalışmayı 2022 yılı Ağustos ayında gerçekleştirmiştir.

 

(5) Kaynak: Michelin Otomotiv Orijinal Ekipman departmanı - 31/12/2021 tarihli kurum içi veri tabanı analizi.

 

(6) Daha fazla bilgi için: https://www.michelin.com/en/sustainable-development-mobility/for-the-planet/environmental-approach

 

(7) “lastiklerimizin kullanım ömürleri boyunca, yani yasal aşınma limitine kadar hizmet vermesini sağlama taahhüdümüz”: Son kilometre ifadesi, asgari yasal diş derinliğine (Avrupa’da ve Türkiye'de 1,6 mm) kadar şeklinde yorumlanmalıdır. http://www.michelin.country/performancemadetolast


Aşağıdaki lastik serileri, üst düzey uzun ömürlülük ve performans sağlayacak şekilde tasarlanmıştır: MICHELIN CrossClimate², MICHELIN CrossClimate 2 SUV, MICHELIN Primacy 4+, MICHELIN e.Primacy, MICHELIN Pilot Sport 4S, MICHELIN Pilot Sport 5, MICHELIN Pilot Sport EV, MICHELIN Pilot Sport 4 SUV,  MICHELIN Alpin 6 ve MICHELIN Pilot Alpin 5.

 

(8) 3PMSF: Three Peak Mountain Snow Flake (Üç Zirveli Dağ Kar Tanesi)

 

(9) “dünyanın en büyük şirketleri ve üreticileri”: Airbus, Boeing, Bombardier, Comac, Dassault, Embraer, Gulfstream, HondaJet, Lockheed Martin, Pilatus, Sukhoï, Textron ve diğerleri

 

(10) “İlk 20 havayolu şirketinin %90’ı ve ticari uçakların neredeyse %50’si MICHELIN lastikleri kullanıyor”: kurum içi kaynaklar uyarınca

 

(11) “Michelin dünyanın dört bir yanındaki 10 milyondan fazla kişinin hareket halinde olmasına katkı sağlıyor”: MICHELIN lastikleri takılı metroları kullanan günlük ortalama yolcu sayısının toplamı - MICHELIN kurum içi çalışması 2018-19.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.