Elektrikli araç için
MICHELIN
Pilot Sport EV
 • Yaz

  Yaz

 • Binek \ Otomobil

 • SUV - 4x4

 • Elektrikli veya hibrit araba

MICHELIN PILOT SPORT EV

 • Binek \ Otomobil

 • SUV - 4x4

 • Elektrikli veya hibrit araba

 • Yaz

  Yaz

Uzun ömürlü elektrikli yol kontrolü.


 • Elektrikli araçlar için MICHELIN yüksek performanslı yaz yol lastiği
 • Yüksek hızlarda bile(1) güvenli yol tutuşu(2)
 • Hem yeni hem aşınmış haldeyken güvenli performans için ıslak zeminde mükemmel yol çekişi(3)(4)
 • Sürüş keyfinden taviz vermeden çevreyi destekleyin
 • Artırılmış batarya süresi(6)
 • Sessiz bir sürüş için gürültü azaltma(7)
Fits your vehicle

Yüksek performanslı elektrikli aracınızı tam potansiyeliyle ve güvenle sürün.

MICHELIN Formula E yarışı mirasından esinlenen MICHELIN Pilot Sport EV lastiği, yüksek hızda(1) bile %15 daha fazla dönüş katılığı(2) ile güvenli yol tutuşu sağlar. Etkin tork iletimi için çok dayanıklı bir gövde profiline sahip ElectricGrip Compound sayesinde ıslak zeminde uzun ömürlü yol tutuşunun(3)(4) keyfini çıkarın. Yaz mevsiminde, yüksek performanslı elektrikli aracınızı güvenlikten ödün vermeden tam potansiyeliyle ve güvenle sürün.

benefit 1

Sürüş keyfinden taviz vermeden çevreyi destekleyin.

Uzun ömürlü(5)(6) ve eko-tasarımlı (5) bir spor lastikle çevre için üzerinize düşeni yapın. MICHELIN Pilot Sport EV lastiklerinde bulunan MaxTouch Construction özelliği, lastik sırtının uzun ömürlü olması için hızlanma, frenleme ve viraj alma kuvvetlerini eşit dağıtarak, yol ile teması en üst seviyeye çıkarır. Sürüş keyfinden taviz  vermeden ve daha uzun süre(6) kullanın ve çevreyi destekleyin.

benefit 2

Uzun yolculuklarda güçlü sürüş(6).

MICHELIN Pilot Sport EV lastiği sayesinde fazladan 60 km mesafe(6) kat eden yüksek performanslı elektrikli aracınızla daha uzun süreli sürüş keyfi yaşayın. GreenPower Compound, batarya süresini iyileştirmek üzere omuzlarda daha yüksek verimliliğin yanı sıra, daha az saf materyalin kullanıldığı daha ince bir üst katman sağlar. Mesafeyi dert etmeden sürüşün keyfini çıkarın.

benefit 3

Müziğin keyfini sürerken, gürültüyü azaltın(7).

MICHELIN Pilot Sport EV sessiz lastikler sayesinde, algılanan gürültü seviyesinde %20 azalmanın(7) keyfini çıkarın. Bu gürültü azaltıcı lastik, gürültü rezonansını boğan Acoustic Teknolojisi ile donatılmıştır. Yolculuk sırasında yol gürültüsünü değil müziği dinleyin.

benefit 4

MICHELIN PILOT SPORT EV Yorumları
Bu lastiğe sahip misiniz?
Değerlendirme yaz

Bu Lastik Aracınız İçin Uygun mu ?

MICHELIN Pilot Sport EV için 16 boyut bulunuyor

MICHELIN Pilot Sport EV 255/45R19 104W XL acoustic

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

B

Wet grip class

B

External rolling noise class

72 dB

Genişlik

255

Yükseklik

45

Çap

19

Yük

104

Hız

W

YASAL BİLGİLER

(1) - Yüksek hız - Otoyol kanununda öngörülen hız limitleri uyarınca.

 

(2) - Dönüş katılığı - Ekim 2020’de, 255/45 R19 ebadındaki lastikler kullanılarak makinede gerçekleştirilen dönüş katılığı şirket içi çalışmasında, MICHELIN Pilot Sport 4 SUV (%100) ile MICHELIN Pilot Sport EV (%115) kıyaslanmıştır .

(3) - Islak zeminde çekiş - MICHELIN Pilot Sport EV, Avrupa etiketleme sistemine göre Islak Zeminde Çekiş kategorisinde “B” sınıfındadır.

 

(4) - Aşındığında ıslak zeminde çekiş - Yeni ve Aşınmış (aşınmış, ECE R30r03f Avrupa Lastik Sırtı Aşınma Göstergesi Regülasyonu’na göre Lastik Sırtı Aşınma Göstergesi derinliğine kadar makinede aşındırılmış (perdahlanmış) anlamına gelir), 255/45 R19 ebadındaki MICHELIN Pilot Sport EV lastiklerinde, R117 Avrupa Regülasyonu ıslak zeminde çekiş eşiğinden yüksektir.

 

(5) - Enerji tüketimi - MICHELIN Pilot Sport EV, Avrupa etiketleme sistemine göre Enerji Tüketimi kategorisinde “B” sınıfındadır.

 

(6) - HP EV için daha iyi batarya süresi - Ekim 2020’de 255/45 R19 ebadındaki lastikler kullanılarak Yuvarlanma Direncine ilişkin gerçekleştirilen şirket içi çalışmada, MICHELIN Pilot Sport EV (6,7 kg/t) ile MICHELIN Pilot Sport 4 SUV (8,8 kg/t) kıyaslanmıştır. 2.151 kg kütleye ve 540 km otonomiye sahip bir elektrikli araçta 2,1 kg/t değerindeki bu fark, 60 km’den veya başlangıç mesafesinin %10’undan fazla bir otonomi kazancı sağlar.

 

(7) - Gürültü önleme - İç gürültü ölçümü, 2016’da KIA Cadenza aracına takılı 245/45 R19 ebadındaki lastikler kullanılarak yapılmıştır. Gürültü seviyesi, “170 Hz-230 Hz” aralığında ölçülmüştür. Sonuçlar; araç, lastik serisi ve ebadı, hız ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.