MICHELIN
PILOT SPORT CUP 2 CONNECT
 • Binek \ Otomobil
 • Yaz Lastikleri

  Yaz Lastikleri

 • EV için uygun

  EV için uygun

45 ebat mevcut

MICHELIN PILOT SPORT CUP 2 CONNECT

 • Binek \ Otomobil

 • Yaz Lastikleri

  Yaz Lastikleri

 • EV için uygun

  EV için uygun

İLK KİLOMETREDEN SON KİLOMETREYE KADAR UZUN ÖMÜRLÜ PERFORMANSIN KEYFİNİ SÜRÜN

MICHELIN Pilot Sport Cup 2 Connect(1), hızlı ve istikrarlı tur süreleri(2) sunar. Performans sınırlarını zorlamak için pist ve yol lastiği olarak tasarlandı.

 • Üst segment otomobiller için MICHELIN'in en yeni nesil, gelişmiş spor performansa sahip pist ve yol yaz lastiği
 • Bu yaz lastikleri iyileştirilmiş viraj alma ve yol tutuşu ile sürekli olarak hızlı tur süreleri elde etmek için tasarlanmıştır.(2)
 • Pist ve yol dayanıklılığı için tasarlandı
 • Şık tasarım ve birinci sınıf kaplama
 • Lastiğe Monte Edilen Sensör çözümleriyle uyumlu(1)

Önemli bilgi: VDA uyumlu Lastiğe Monte Edilen Sensörler içeren MICHELIN Track Connect kiti 31.03.2023 tarihinden itibaren kullanımdan kaldırılmıştır.

Hızlı ve istikrarlı tur süreleri için tasarlandı(2)

MICHELIN Pilot Sport Cup2 Connect(1) birinci sınıf spor yaz lastiği, hızlı ve istikrarlı tur süreleri(2) sağlamak için tasarlanmıştır. Lastik sırtı, yenilikçi Çoklu Bileşik Teknolojisine sahiptir: yeni Yüksek Moleküler Zincir elastomeri, keskin virajlarda olağanüstü tutuş sağlar ve yeni sert elastomer, direksiyon kontrolünü optimize eder. İkincilikle yetinmeyin, spor otomobiliniz için en iyi yaz lastiği ve kazanan bir yol ve pist lastiği seçin.

4w 480 tire michelin pilot sport cup 2 connect en us features and benefits 1 signature 16 slash 9

İyileştirilmiş direksiyon kontrolü ve hassas kullanım(2)

MICHELIN'in yenilikçi Dinamik Tepki Teknolojisi, MICHELIN Pilot Sport Cup 2 Connect( 1) ile gerekli olduğunda direksiyon talimatlarınızın piste isabet etmesini sağlar. Yepyeni bir tasarım, daha iyi yol tutuşu ve frenleme sırasında stabilite için sırt deseninin sertliğini artırır. Gelişmiş mühendislik, optimize edilmiş ayak izi ve maksimum direksiyon hassasiyeti sayesinde pistte veya yolda eşsiz kullanım sağlar. Yaz lastiği fiyatları için bizimle size en yakın Michelin bayimiz aracılığı ile iletişime geçebilir ya da online satın al aracımızı kullanabilirsiniz. 

4w 480 tire michelin pilot sport cup 2 connect en us features and benefits 2 signature 16 slash 9

MICHELIN'in damalı bayrağı, birinci sınıf dokunmatik yanak tasarımı

MICHELIN Pilot Sport Cup2 Connect (1) yüksek performanslı yol ve pist lastiği, Michelin'in yarış mirasını yansıtan zarif ve yeni bir tasarımı gururla sergiliyor. Yüksek performansı seçkin stille birleştirin ve birinci sınıf koyu kadife damalı bayrak kaplamasıyla piste çıkın.

4w 480 tire michelin pilot sport cup 2 connect en us features and benefits 3 signature 16 slash 9
★★★★★
We don't have review for this tire yet…
MICHELIN PILOT SPORT CUP 2 CONNECT
Bu lastiğin sahibi siz misiniz?
Bir değerlendirme yazın

MICHELIN PILOT SPORT CUP 2 CONNECT için 45 boyut bulunuyor

Aracınız için uygun

MICHELIN PILOT SPORT CUP 2 CONNECT 205/50ZR17 (93Y) XL CONNECT

D
C
70 dB

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

D

Wet grip class

C

External rolling noise class

70 dB

Genişlik

205

Yükseklik

50

Çap

17

Yük

93

Hız

(Y)

Aracınız için uygun

MICHELIN PILOT SPORT CUP 2 CONNECT 215/45ZR17 (91Y) XL CONNECT

D
C
70 dB

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

D

Wet grip class

C

External rolling noise class

70 dB

Genişlik

215

Yükseklik

45

Çap

17

Yük

91

Hız

(Y)

Aracınız için uygun

MICHELIN PILOT SPORT CUP 2 CONNECT 225/45ZR17 (94Y) XL CONNECT

D
C
70 dB

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

D

Wet grip class

C

External rolling noise class

70 dB

Genişlik

225

Yükseklik

45

Çap

17

Yük

94

Hız

(Y)

Aracınız için uygun

MICHELIN PILOT SPORT CUP 2 CONNECT 255/40ZR17 (98Y) XL CONNECT

D
C
73 dB

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

D

Wet grip class

C

External rolling noise class

73 dB

Genişlik

255

Yükseklik

40

Çap

17

Yük

98

Hız

(Y)

YASAL BİLGİLER

(1) - Connect işlevi - MICHELIN Pilot Sport Cup2 Connect lastikleri, önceden yüklenmiş Kauçuk Lastik Montaj teknolojisi sayesinde VDA uyumlu Lastiğe Monte Edilen Sensör çözümleri için zaten hazırdır.Tüm niyet ve amaçlar için Michelin, MICHELIN Pilot Sport Cup2 Connect lastiklerinin potansiyel alıcılarını, VDA standardı ile uyumluluklarının yanı sıra Lastiğe Monte Edilen Sensör çözümlerinin piyasada bulunup bulunmadığını kontrol etmeleri gerektiği konusunda uyarmak istemektedir. VDA uyumlu Lastiğe Monte Edilen Sensörler içeren MICHELIN Track Connect kiti 31.03.2023 tarihinden itibaren kullanımdan kaldırılmıştır. Herhangi bir sorunda  lütfen distribütörünüzle iletişime geçin.                                                                                    (2) - hızlı ve istikrarlı tur süreleri - DAHİLİ çalışma, Valencia'da 245/35ZR20 ve 305/30ZR20 ile donatılmış Porsche 991 GT3 (07/2018) ve 235/35ZR19 Charade ve Ladoux °3 (10/2018) ile Renault Megane 3 RS ). MICHELIN Pilot Sport Cup 2 ile karşılaştırıldığında.

TAVSİYELER

 

- MICHELIN Pilot Sport Cup 2 ve MICHELIN Pilot Sport Cup 2 Connect*, kuru pistlerde kullanılmak üzere optimize edilmiş yarı slik lastiklerdir. MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R lastiklerinin son versiyonu, yarış pistlerinde aşırı kuru performanslar için optimize edilmiştir.
- Yarı slik lastikler ve özellikle de aşınmış olanlar, ıslak pistlerde veya yollarda yüksek bir kızaklama riski taşır. Islak yollarda aracınızı dikkatli ve hızınızı azaltarak kullanın. Ayrıca, araç yardım sistemlerinin açık olduğundan emin olun. Ancak bu lastikler, dağıtıldığı ülkelerin karayollarında ve çevre yollarında kullanım için öngörülen yasal gerekliliklere uygundur.
- Pistte ve yolda daha iyi tutuş için dört lastiğin birden takılması tavsiye edilir.
- MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R lastiğinin kullanımına ilişkin diğer bilgiler: aşırı kuru koşullar için tasarlanmış özel bir lastik olan MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R, optimal performansına ulaşabilmesi için yarış lastiklerine kıyasla bir ısınma turuna ihtiyaç duyar.

DİKKAT

 

- Uzun süre kullanılmadığı durumlarda, (tekerleklere monte edilmiş olan) lastikleri sökün ve lastik basınçlarını normal değerlerinin yarısına kadar azaltın.
- Teknik dokümanlarda veya web sitelerinde Michelin tarafından sağlanan bilgilere göre lastikleri temiz ve kuru bir ortamda, doğrudan güneş ışığından ve ozon kaynaklarından uzakta (elektrikli cihazlar ve malzemeler/kimyasal maddeler) ve 0°C’den (32°F) yüksek sıcaklıklarda saklayın.
- Lastikleri -10°C (14°F) altındaki ortam sıcaklıklarında kullanmayın, depolamayın, taşımayın veya nakletmeyin.
- Bu koşullar altında lastik bileşenleri bozulabilir, bu ise performansın azalmasına neden olur ve düşük sıcaklıklar lastik bileşeninde çatlak veya hasarlara yol açarak kullanım potansiyelinde azalmaya neden olur.
- Yanak veya lastik sırtında çatlak, kırılma veya hasar bulunan lastikleri kullanmayın. Emin olamadığınız durumlarda lütfen yerel Michelin teknik departmanınıza danışın.
- Pistlerde yoğun bir şekilde uzun süre kullanıldığında lastikte ve karkasta sürekli olarak pistlerin kenarlarında bulunan kaldırımlarla temastan dolayı hasar oluşabileceğini unutmayın.
- Her turdan sonra piste geri dönmeden önce lastiklerin görsel olarak kontrol edilmesi tavsiye edilir
- Kaldırımlarla uzun süreli temas durumunda (veya pist dışında yoğun kullanımı halinde) tekerlekten sökülerek ve hem iç hem de dış tarafında herhangi bir hasara karşı profesyonel olarak kontrol ettirilerek lastiğin iç durumunun ve yapısının incelenmesi tavsiye edilir.

GEOMETRİK AYARLAR (ÖR. KAMBER/TOE)

 

- Pist üzerindeyken, geometri ayarları (öncelikle kamber), viraj alma hızı ve yol tutuşunun iyileştirilmesi ve aynı zamanda dış omuzun aşırı aşınmasının/yorgunluğunun önlenmesi için lastiklerin ayak izinin en üst düzeye çıkarılması yoluyla değiştirilebilir.
- Kamber: Pist üzerinde en iyi sonuçları elde etmek için negatif kamber ayarları pist ve aracın tipine bağlı olarak -1,5° ve -3° arasında olmalıdır. Negatif kamber açısını asla -4° aşmayın
- Hem araç hem de lastiklerin doğru kullanımı için yolda kullanıma yönelik kamber değerleri önerilen “yol” ayarlarına göre yapılmalıdır.


* Bağlanma işlevi - MICHELIN Pilot Sport Cup 2 Connect lastikleri, önceden kurulu Rubber Tire Mount teknolojisi sayesinde VDA uyumlu Lastik Üzeri Sensör çözümlerine hazırdır. Michelin, her türlü kullanım amacı için MICHELIN Pilot Sport Cup 2 Connect lastiklerini almak isteyenlere, pazarda Lastik Üzeri Sensör çözümlerinin mevcut olup olmadığını ve bunların VDA standardına uyumluluğunu kontrol etmelerini önerir. VDA uyumlu Lastik Üzeri Sensörler içeren MICHELIN Track Connect kitinin 31.03.2023 itibarıyla kullanımdan kaldırıldığını bilgilerinize sunarız. Sorunuz varsa lütfen distribütörünüz ile iletişime geçin.