MICHELIN
PILOT ALPIN PA4
 • Binek \ Otomobil
 • Kış Lastikleri

  Kış Lastikleri

 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • EV için uygun

  EV için uygun

59 ebat mevcut

MICHELIN PILOT ALPIN PA4

 • Binek \ Otomobil

 • Kış Lastikleri

  Kış Lastikleri

 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • EV için uygun

  EV için uygun

Kış koşulları ne olursa olsun daha fazla kontrol elinizde.

Hava nasıl olursa olsun kontrol ve güvenlik için MICHELIN Pilot Alpin PA4, karlı zeminde sürüş hassasiyeti ve fren performansı için güçlü kavrama sağlar[1].

 • MICHELIN yüksek performanslı kış lastiği
 • Karlı zeminde güçlü çekiş ve fren performansı (3PMSF)[1]
 • Zorlu kış koşullarında yol tutuş ve sürüş hassasiyeti
 • Üstün nitelikli ve yüksek performanslı otomobil üreticileri için tasarlandı[2]"
★★★★★
We don't have review for this tire yet…
MICHELIN PILOT ALPIN PA4
Bu lastiğin sahibi siz misiniz?
Bir değerlendirme yazın

MICHELIN PILOT ALPIN PA4 için 59 boyut bulunuyor

Aracınız için uygun

MICHELIN PILOT ALPIN PA4 225/55R17 97H ZP *

D
B
70 dB

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

D

Wet grip class

B

External rolling noise class

70 dB

Genişlik

225

Yükseklik

55

Çap

17

Yük

97

Hız

H

Şartname

3PMSF

Aracınız için uygun

MICHELIN PILOT ALPIN PA4 235/50R17 100V

C
C
70 dB

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

C

Wet grip class

C

External rolling noise class

70 dB

Genişlik

235

Yükseklik

50

Çap

17

Yük

100

Hız

V

Şartname

3PMSF

Yasal sözler

(1) - karlı zeminde performans için test galibi - Auto Bild SportsCars, Kasım 2017, boyut 225/40R18, Rakip 1, Golf VII GTI performansı üzerinde test edildi. MICHELIN Pilot Alpin PA4, karlı yol üzerinde asgari düzeyde güvenlik ve hareketlilik performansını garanti eden 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF) işaretine sahiptir.

(2) - üstün nitelikli otomobil üreticileri için tasarlanmıştır - Porsche Panamera / 911 / Boxster, BMW 7-Serisi ve 5-Serisi /M2 ve M3, Audi A4 ve A6, Mercedes AMG E-Serisi, S-Sınıfı ve C Sınıfı tarafından onaylanmıştır.

MICHELIN Pilot Alpin 4 lastiklerin lastik sırtı deseni, karşısında gösterilenden farklı olabilir. Ebada bağlı olarak lastik sırtı deseni asimetrik veya yönlü olabilir.

Neden asimetrik ve yönlü lastik sırtı desenleri kullanıyorsunuz?

Yeni MICHELIN Pilot Alpin 4 serisi, 2 farklı lastik sırtı deseniyle sunuluyor. MICHELIN bu iki çözüm üzerinde eşzamanlı olarak çalıştı: ilk çözüm Porsche ile iş birliği halinde geliştirilirken, ikinci çözüm ise daha genel bir geliştirme süreci takip edilerek üretildi. Her iki çözüm de mükemmel sonuçlar verdi. “Ridge'n'Flex” felsefesini temel alan her iki lastik sırtı deseni de, aynı bileşenleri kısmen farklı kombinasyonlarla kullanıyor.

Yaygın olarak asimetrik lastik sırtı desenlerinin daha iyi yol tutuşu sağladığı düşünülür. Peki yönlü lastik sırtı desenine sahip MICHELIN Pilot Alpin 4 lastiklerin davranışı hakkında ne diyebiliriz?

Asimetrik lastik sırtı deseni kullanımı, yol tutuşunu iyileştirmek için başvurulan bir çözüm olsa da bu konudaki tek çözüm bu değildir. Bildiğiniz gibi lastik birçok bileşenden oluşan bir üründür. Lastik sırtının asimetrik veya yönlü olması önemli olmaksızın bu bileşenleri farklı yollarla bir araya getirerek mükemmel davranışı elde edebilirsiniz. 911 ve Boxster modelleri için Porsche tarafından onaylanan yönlü desene sahip yeni MICHELIN Pilot Alpin 4 lastikler buna örnek verilebilir.

Bu, yönlü lastik sırtı desenine sahip Michelin Pilot Alpin 4 lastiklerin yalnızca Porsche marka araçlarda kullanılacağı anlamına mı geliyor?

Hayır, yalnızca Porsche marka araçlarda değil.
Porsche marka araçlara yönelik ebatlarla yola çıktığımız için böyle düşünüyor olabilirsiniz fakat üreticilerin taleplerini daha iyi bir şekilde karşılamak üzere diğer araçlar için de yönlü lastik sırtı desenine sahip lastikler üretebiliriz.
Bu ebatlar şu an iki versiyon şeklinde sunuluyor: V ve W (Porsche araçlara özel işaretlemeyle veya bu işaretleme olmadan).

 

Yönlü lastik sırtı deseninin bulunduğu ebatlar:

pa4directionnels