MICHELIN
CrossClimate Suv
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • 4 Mevsim

  4 Mevsim

 • SUV - 4x4
 • Binek/Otomobil

MICHELIN CROSSCLIMATE SUV

 • SUV - 4x4
 • Binek/Otomobil
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • 4 Mevsim

  4 Mevsim

Her türlü hava koşulunda uzun süreli  SUV’a özel güvenlik.

Avrupa'nın SUV sınıfına özel en çok satan dört mevsim lastiği[7] olan MICHELIN CrossClimate SUV, her türlü hava koşuluna[4] uzun süre dayanacak[5] şekilde tasarlanmış yüksek kilometre performanslı[4] bir lastiktir.

• MICHELIN dört mevsim lastiği, tüm hava koşullarında SUV’a özel yol ve hafif off-road araziler için yüksek güvenlik sunar
• Kuru yolda ve ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu[1][2]
• Karlı zeminde güvenlik ve çekiş gücü garantisi sağlayan kış sürüşü sertifikalıdır. (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi)[3]
• Önemli ölçüde artırılmış lastik ömrü[4] ve uzun ömürlü performans[5]
• Hafif off-road arazilerde hareket kabiliyeti için güçlendirilmiş yanak[6]

Fits your vehicle

FAYDALARI


Tüm yıl boyunca[1][2] güvenli ve kendinden emin bir sürüş için mükemmel kuru ve ıslak frenleme performansı.

Özel, sert ve eğimli kenarlı sırt blokları, kuru zeminlerde [1] yol tutuşunu ve frenleme performansını optimum düzeye çıkarır. Yol tutuşunu maksimuma çıkaran yenilikçi bileşen, hava sıcaklığı[2] nasıl olursa olsun ıslak zeminlerde esnekliği ve yol tutuşunu artırır. Yolda ve hafif off-road yollarda size ve yolcularınıza güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

ccs1

Karlı yolda çekiş gücü konusunda sertifikalı (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi)[3].

MICHELIN'in V biçimindeki sırt deseni ve 3 boyutlu kendinden kilitlemeli kılcal kanallar sayesinde lastik, ömrü[5] boyunca karlı yollarda sürerken maksimum çekiş gücü ve frenleme performansı sağlar, böylece ister dağ, otoyol ister hafif off-road arazi olsun aracınızı kışın güvenle sürebilirsiniz. Karda sürüş sertifikalıdır. (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi)[3].

ccs2

Lastiğin kullanım ömrü[4][5] boyunca yüksek güvenlik seviyesi ile mükemmel şekilde uzatılmış lastik ömrü.

MICHELIN'in son derece sert sırt deseni yapısı ve özel silika bileşeni lastiğin sırt ömrünü artırır. Modern MICHELIN EverGrip Teknolojisi, lastiğin[5] ömrü boyunca optimum güvenlik için yüksek damla şekli ile derinlikli kılcal kanalları birleştirir. MICHELIN CrossClimate SUV dört mevsim yol lastiği ile yolda ve hafif off-road koşullarında farkı hissedin.

ccs3

Tüm zeminlerde ve hafif off-road arazilerde hareket kabiliyeti ile her bölgeye erişin.

Hafif off-road arazilerde hareket kabiliyeti sağlamak üzere güçlendirilmiş yanaklarda sertlik bölgesini ve çift karkası[6] birleştiren özel yapıya sahip dört mevsim SUV lastiği.

ccs4

Değerlendirme
4.67/5
★★★★★
★★★★★
6 değerlendirmeye göre lastiğin puanı
Bu lastiğe sahip misiniz?
Değerlendirme yaz
6 değerlendirme
★★★★★
★★★★★
5 / 5

Çok iyi lastik...

Yusuf - 1 Aralık 2021

İlk çıktığında almıştım. 50000 km'dir kullanıyorum, çok memnunum. Hiç deforme olmadı ve diş derinliği halen yeterli seviyede. 10000 km daha kullanmayı planlıyorum. Daha sonra crossclimate 2 almayı düşünüyorum ama 235 60 R16 boyut ne hikmetse onda yok...

Bu yorumu çevir
 • Kuru zeminde yol tutuş ve fren
 • Uzun ömürlülük
 • Islak zeminde yol tutuş ve fren
★★★★★
★★★★★
5 / 5

Her mevsim, uzun ömürlü, güvenli ve konforlu

Ahmet - 1 Aralık 2021

2017'de yaz mevsimi başlangıcında Nissan Qashqai Platinium 2X SUV için almıştım. Karda, yağmurda, çamurda her türlü hava koşulu ve zemin koşulunda mükemmel yol tutuş ve güvenlik aldım. Sürücü hatası nedeniyle kazaları en hafif ve zararsız atlatmama sebep olan frenleme mesafesi ve kavrama kabiliyeti aldım. Konforluydu. Mükemmele yakın sonuç aldığım için, 2021 yılı Ekim ayı sonu itibariyle son kullanım tarihi ömrü dolduğu için değiştirmek zorunda kaldım, ancak performansı devam ediyordu, lastik yıpranmadı, deforme olmadı. Bu nedenle yine 08/2021 üretim tarihli Michelin Cross Climate 215/55/R18 99 V bir takım aldım ve taktırdım. Konforu ve güvenliği hemen hissettim. Diğer binek aracıma da aynı dört mevsim michelin cross climate dört adet lastik alıp takacağım, niyetim bu. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Ayrıca yaz lastiğine ayrı kış lastiğine ayrı ödeme yapmıyorum ve yaz/kış lastik depo masrafı ve değiştirme montaj masrafı da ortadan kalkıyor, 5 yıl arkana bakmadan ekonomik olarak yoluna devam edebiliyorsun. Kar kış performansı çok iyi hiç kimse aracını çıkaramadığı en şiddetli kış ayında sürekli aracım trafikteydi. Hiç çıkaramadığım olmadı.

Bu yorumu çevir
 • Kuru zeminde yol tutuş ve fren
 • Uzun ömürlülük
 • Islak zeminde yol tutuş ve fren
★★★★★
★★★★★
3 / 5

Asla birdaha dort mevsim diye birlastik takmam

Nusret ŞENYERLİ - 27 Temmuz 2020

Yaz kis yazlik lastik kullanirdim.bu kez dort mevsim lastik taktim arabama. San firen pedalimi soktum arabadan. Bukadar fren mesafesi uzatan bir kastik daha olamaz.abs bile devreye girmiyor.insallahben yaniliyorumdur

Bu yorumu çevir
 • Kuru zeminde yol tutuş ve fren
 • Uzun ömürlülük
 • Islak zeminde yol tutuş ve fren
Bu lastiğe sahip misiniz?
Değerlendirme yaz

Bu Lastik Aracınız İçin Uygun mu ?

Bu lastik için 36 ebat mevcut

215/70R16 100H

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

C

Wet grip class

B

External rolling noise class

69 dB

Genişlik

215

Yükseklik

70

Çap

16

Yük

100

Hız

H

Şartname

3PMSF

235/60R16 104V XL

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

C

Wet grip class

B

External rolling noise class

69 dB

Genişlik

235

Yükseklik

60

Çap

16

Yük

104

Hız

V

Şartname

3PMSF

YASAL BİLGİLER

(1) kuru zeminde frenleme performansı - Testler, Michelin'in talebi doğrultusunda, TÜV SÜD Product Service tarafından 2016 yılında 235/60R18 ebadındaki lastiklerle MICHELIN CrossClimate SUV ve MICHELIN Latitude Tour HP kıyaslanarak gerçekleştirilmiştir.
(2) ıslak zeminde frenleme performansı - MICHELIN CrossClimate SUV, Avrupa Lastik Etiketleme Yönetmeliği skalasında Islak Zeminde Yol Tutuş Değeri "B" olarak değerlendirilmiş
(3) 3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi - MICHELIN CrossClimate SUV, karlı koşullarda (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi  işareti ile) kullanılmak üzere onaylanmıştır. 3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi  işaretini alabilmek için, lastikler karda minimum seviyede güvenlik ve hareket kabiliyeti sağlamalıdır.
(4) uzun ömürlülük - Test sonuçları, Michelin'in talebi doğrultusunda, DEKRA TEST CENTER tarafından 2016 yılında 235/60 R18 ebadındaki lastiklerle MICHELIN CrossClimate SUV ve MICHELIN Latitude Tour HP kıyaslanarak elde edilmiştir.
(5) Uzun ömürlülük performansı - Yeni ve Aşınmış (aşınmış, ECE R30r03f Avrupa Lastik Sırtı Aşınma Göstergesine göre Lastik Sırtı Aşınma Göstergesi derinliğine kadar makinede aşındırılmış (perdahlanmış) anlamına gelir) 275/45R20 110Y ebadındaki MICHELIN CrossClimate SUV lastikler, hem "Karlı" hem de "Normal" lastik kategorileri koşullarında R117 Avrupa Regülasyonu ıslak zeminde yol tutuş eşiğinin üzerindedir.
(6) güçlendirilmiş yapı - 215/55R18 99V, 215/65 R16 102V ve 235/55 R17 103V hariç tüm ebatlarda
(7) MICHELIN CrossClimate+, Avrupa'nın en çok satan dört mevsim yol lastiği - Kaynak = Panel Sell Out GFK Binek Araç Dört Mevsim (tüm segmentler) - Dönem: 01/2018 - 12/2018.  Kapsam: Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, İtalya, İspanya

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.