MICHELIN
CrossClimate Suv
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • 4 Mevsim

  4 Mevsim

 • Binek \ Otomobil

 • SUV - 4x4

MICHELIN CROSSCLIMATE SUV

 • Binek \ Otomobil

 • SUV - 4x4

 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • 4 Mevsim

  4 Mevsim

SUV için her türlü hava koşulunda uzun ömürlü güvenlik.


 • Tüm hava koşulları için dört mevsim, yüksek güvenlikli SUV yol ve hafif arazi lastiği
 • Kuru ve ıslak zeminlerde mükemmel yol tutuşu(1)(2)
 • Karlı zeminde güvenlik ve çekiş sağlayan kış sürüşü için onaylanmıştır (3PMSF)(3)
 • Üst düzey uzun ömürlülük(4) ve uzun süreli performans(5)
 • Hafif arazide hareketlilik için güçlendirilmiş yanak(6)
Fits your vehicle

Tüm yıl boyunca güvenli ve emniyetli bir sürüş için kuru ve ıslak zeminde kusursuz frenleme performansı.(1)(2)

'Özel tasarımlı, sert ve eğimli lastik sırtı blokları, kuru zeminlerde yol tutuşu ve frenleme performansını optimize eder.(1) Yenilikçi ve yol tutuşunu en üst düzeye çıkaran bileşik, sıcaklık ne olursa olsun ıslak yol yüzeylerinde esnekliği ve tutuşu artırır.(2) Yol ve hafif arazi kesimlerinde güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sağlayarak sizin ve yolcularınızın içini rahatlatır.

ccs1

Karlı zeminde onaylanmış çekiş ve güvenlik (3PMSF)(3).

'MICHELIN’in “V” biçimindeki sırt deseni ve 3 boyutlu kendi kendine kilitlenen lamelleri, lastik ömrü boyunca karlı zeminde maksimum çekiş ve frenleme sağlar(5); böylece ister dağda ister otoyolda ya da ister hafif arazi kesiminde olsun, kışın kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Karlı zeminde sürüş onaylı (3PMSF)(3).

cc suv benfit 2

'Tüm lastik ömrü boyunca üst düzey güvenlik sağlayarak, kusursuz uzun ömürlülük(4)(5).

MICHELIN’in oldukça sert sırt deseni ve özel silika bileşimi, lastik sırtının ömrünü uzatır. Son teknoloji MICHELIN EverGrip Teknolojileri, lastiğin tüm kullanım ömrü boyunca optimal güvenlik için gözyaşı damlası ve tam derinlikli lamelleri bir araya getirir.[5] MICHELIN CrossClimate SUV lastiği ile yolda ve hafif arazi koşullarında farkı hissedin.

ccs3

Tüm yollarda ve hafif arazi kesimlerinde hareketlilik ile tüm alanlara erişin.

Hafif arazi kullanımı için hareket kabiliyeti sağlamak üzere güçlendirilmiş yanakta bir sertlik bölgesi ile çift karkası[6] bir araya getiren özel yapıya sahip bir All-Terrain SUV lastiği.

ccs4

MICHELIN CROSSCLIMATE SUV Yorumları
Bu lastiğe sahip misiniz?
Değerlendirme yaz

Bu Lastik Aracınız İçin Uygun mu ?

MICHELIN CrossClimate Suv için 9 boyut bulunuyor

MICHELIN CrossClimate Suv 215/70R16 100H

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

C

Wet grip class

B

External rolling noise class

69 dB

Genişlik

215

Yükseklik

70

Çap

16

Yük

100

Hız

H

Şartname

3PMSF

MICHELIN CrossClimate Suv 235/60R16 104V XL

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

C

Wet grip class

B

External rolling noise class

69 dB

Genişlik

235

Yükseklik

60

Çap

16

Yük

104

Hız

V

Şartname

3PMSF

YASAL BİLGİLER

(1) - Kuru zeminde frenleme performansı - Michelin’in talebi üzerine 2016 yılında TÜV SÜD Product Service tarafından 235/60R18 ebadındaki MICHELIN CrossClimate SUV ve MICHELIN Latitude Tour HP lastiklerinin karşılaştırılması suretiyle yapılan testler.

 

(2) - Islak zeminde frenleme performansı - MICHELIN CrossClimate SUV, Avrupa etiketleme sistemine göre Islak Zeminde Çekiş kategorisinde “B” sınıfındadır.

 

(3) - 3PMSF - MICHELIN CrossClimate SUV, karlı koşullarda kullanım için onaylanmıştır (3PMSF işaretiyle). Lastikler 3PMSF işaretini almak için, karlı zeminde minimum seviyede güvenlik ve hareketlilik performansını garanti etmelidir.

 

(4) - Uzun ömürlülük - Michelin’in talebi üzerine 2016 yılında DEKRA TEST MERKEZİ tarafından 235/60 R18 ebadındaki MICHELIN CrossClimate SUV ve MICHELIN Latitude Tour HP lastiklerinin karşılaştırılması suretiyle yapılan test sonuçları.

 

(5) Yeniyken ve Aşındığında, (aşınma, ECE R30r03f Avrupa Lastik Sırtı Aşınma Göstergesi Regülasyonu’na göre Lastik Sırtı Aşınma Göstergesi derinliğine kadar makinede aşındırılmış (perdahlanmış) anlamına gelir), 275/45R20 110Y MICHELIN CrossClimate SUV modelinde, “Kar lastiği” ve “Normal lastik” kategorisi koşullarında R117 Avrupa Regülasyonu ıslak zeminde çekiş eşiğinden yüksektir.

 

(6) - Güçlendirilmiş yapı - 215/55R18 99V, 215/65 R16 102V ve 235/55 R17 103V hariç tüm ebatlarda.

 

(7) - MICHELIN CrossClimate+ Avrupa’da en çok satan dört mevsim lastiği -Kaynak = Panel Sell Out GFK Passenger Car All Season (all Tier) - Dönem: 01/2018 - 12/2018.  Kapsam: Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, İtalya, İspanya

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.