mtg 1600x660px background crossclimateplus v03 opt
MICHELIN
CrossClimate+
  • SUV - 4x4
  • Binek/Otomobil

MICHELIN CROSSCLIMATE+

  • SUV - 4x4
  • Binek/Otomobil

Her türlü hava koşulunda uzun süreli  güvenlik. 

Avrupa'nın[8] en çok satan dört mevsim lastiği olan MICHELIN CrossClimate +, her türlü hava koşulunda[1-3] mükemmel uzun süreli güvenlik  ve çok uzun ömür için tasarlanmış lastiktir.

• Tüm hava koşulları için dört mevsim, yüksek güvenlikli yol lastiği
• Kuru ve ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağlayan lastikler[2][3]
• Karlı yollarda güvenlik ve çekiş gücü sağlayan sertifikalı kış lastiğidir (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi)[4]
• Uzun süreli[1] performans ve kilometre[5] sayesinde çok uzun ömür
• (yerel garanti - gerekirse bölgeye göre tanımlanacaktır)

MICHELIN CrossClimate + AutoBild'den 3 ödül birden aldı.

odullerBU LASTİK NEDEN BANA EN UYGUN LASTİK?

Tüm yıl boyunca[2][3] güvenli ve kendinden emin bir sürüş için mükemmel kuru ve ıslak zeminde frenleme performansına sahip lastikler.

Özel sert ve eğimli kenarlı sırt bloklarına sahip lastikler, kuru zeminde yol tutuşunu ve frenleme performansını optimize eder. Bu yol lastiğinin yol tutuşunu maksimuma çıkaran yenilikçi bileşeni, hava sıcaklığı ne olursa olsun ıslak zeminlerde esnekliği ve yol tutuşunu geliştirir. Size ve yolcularınıza güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

ccp1

Karlı yolda[4] çekiş gücü ve güvenlik sertifikalıdır.

MICHELIN'in V biçimindeki sırt deseni ve 3 boyutlu kendinden kilitlemeli kılcal kanallar sayesinde lastik, ömrü boyunca karlı yollarda maksimum çekiş gücü ve frenleme performansı sağlar, böylece ister dağda ister otoyolda olun, aracınızı kışın kullanırken emin olabilirsiniz. Karlı yollarda kullanılmak üzere sertifikalıdır (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi)[4].

ccp2

Oldukça yüksek uzun ömürlülük.[5]

Sırt deseninin sertliği sayesinde lastik uzun ömürlü performans sağlar. MICHELIN CrossClimate + dört mevsim yol lastiği, ortalama rakiplerine[6] kıyasla +%28 daha fazla kilometre performansı sağlayarak bir yıl daha fazla sürüş süresi sağlar.

ccp3

İlk kilometreden son kilometreye[1][3] kadar  istikrarlı yüksek güvenlik seviyesi.

Modern MICHELIN EverGrip Teknolojisi, lastiğin tüm ömrü boyunca güvenliği ve uzun ömürlü performansı en üst düzeye çıkarmak için damla şeklinde yüksek derinlikli kılcal kanalları ve özel silika bileşenden oluşmaktadır[1] [3]. MICHELIN CrossClimate + yol lastiğinin farkı budur.

ccp4

Bu Lastik Aracınız İçin Uygun mu ?

YASAL BİLGİLER

(1) Yeni ve Aşınmış (aşınmış, ECE R30r03f Avrupa Lastik Sırtı Aşınma Göstergesine göre Lastik Sırtı Aşınma Göstergesi derinliğine kadar makinede aşındırılmış anlamına gelir) 205/55 R16 91H ebadındaki MICHELIN CROSSCLIMATE+ lastikler, hem "Karlı" hem de "Normal" lastik kategorileri koşullarında R117 Avrupa Regülasyonu ıslak zeminde yol tutuş eşiğinin üzerindedir.
(2) MICHELIN CrossClimate +, 27 Eylül 2019'da yayınlanan 195/65 R15 ebadındaki lastiklerle AutoBild tarafından yapılan karşılaştırmalı testte kuru zeminde frenleme kategorisinde en iyi 2. kaliteye layık görülmüştür.
(3) MICHELIN CrossClimate+, Avrupa Lastik Etiketleme skalasında Islak Zeminde Yol Tutuş Değeri "B" olarak değerlendirilmiştir 
(4) MICHELIN CrossClimate+, karlı koşullarda (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi işareti ile) kullanılmak üzere onaylanmıştır. 3PMSF işaretini alabilmek için, lastikler karda minimum seviyede güvenlik ve hareket kabiliyeti sağlamalıdır.
(5) MICHELIN CrossClimate +, 27 Eylül 2019'da yayınlanan 195/65 R15 ebadındaki lastiklerle AutoBild tarafından gerçekleştirilen karşılaştırmalı testte uzun ömürlülük açısından en yüksek kilometre performansına layık görülmüştür.
(6) MICHELIN CrossClimate +, 27 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan AutoBild tarafından 195/65 R15 ebadındaki lastiklerle yapılan karşılaştırmalı testte rakiplere göre 17,011 km daha fazla kilometre ve 1,099 km/ay olmak üzere yıllık 13,194 km/yıl (km/araç başına) ortalama mesafe sağlar. Fransa için 2017 Insee çalışması (https://www.insee.fr/fr/statistiques/2045167)
(7) MICHELIN CrossClimate + lastiğiyle ilgili tüketici görüşleri (594), 19/09/2018 tarihinde Michelin’in Avrupa’daki tüm web sitelerinde yayınlanmıştır (bilgiler web sitesinden: www.michelin.fr derlenmiş ve toplanmıştır ve memuru tarafından onaylanmıştır).“
(8) Kaynak = Panel Sell Out GFK Binek Araç Dört Mevsim (tüm segmentler) - Dönem: 01/2018 - 12/2018