MICHELIN
CrossClimate+
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • 4 Mevsim

  4 Mevsim

 • SUV - 4x4
 • Binek/Otomobil
MICHELIN CROSSCLIMATE + | AutoZeitung

MICHELIN CROSSCLIMATE+

 • SUV - 4x4
 • Binek/Otomobil
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • 4 Mevsim

  4 Mevsim

Her türlü hava koşulunda uzun süreli  güvenlik. 

Avrupa'nın[8] en çok satan dört mevsim lastiği olan MICHELIN CrossClimate +, her türlü hava koşulunda[1-3] mükemmel uzun süreli güvenlik  ve çok uzun ömür için tasarlanmış lastiktir.

• Tüm hava koşulları için dört mevsim, yüksek güvenlikli yol lastiği
• Kuru ve ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağlayan lastikler[2][3]
• Karlı yollarda güvenlik ve çekiş gücü sağlayan sertifikalı kış lastiğidir (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi)[4]
• Uzun süreli[1] performans ve kilometre[5] sayesinde çok uzun ömür
• (yerel garanti - gerekirse bölgeye göre tanımlanacaktır)

Fits your vehicle

MICHELIN CrossClimate + AutoBild'den 3 ödül birden aldı.

odullerBU LASTİK NEDEN BANA EN UYGUN LASTİK?

Tüm yıl boyunca[2][3] güvenli ve kendinden emin bir sürüş için mükemmel kuru ve ıslak zeminde frenleme performansına sahip lastikler.

Özel sert ve eğimli kenarlı sırt bloklarına sahip lastikler, kuru zeminde yol tutuşunu ve frenleme performansını optimize eder. Bu yol lastiğinin yol tutuşunu maksimuma çıkaran yenilikçi bileşeni, hava sıcaklığı ne olursa olsun ıslak zeminlerde esnekliği ve yol tutuşunu geliştirir. Size ve yolcularınıza güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

ccp1

Karlı yolda[4] çekiş gücü ve güvenlik sertifikalıdır.

MICHELIN'in V biçimindeki sırt deseni ve 3 boyutlu kendinden kilitlemeli kılcal kanallar sayesinde lastik, ömrü boyunca karlı yollarda maksimum çekiş gücü ve frenleme performansı sağlar, böylece ister dağda ister otoyolda olun, aracınızı kışın kullanırken emin olabilirsiniz. Karlı yollarda kullanılmak üzere sertifikalıdır (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi)[4].

ccp2

Oldukça yüksek uzun ömürlülük.[5]

Sırt deseninin sertliği sayesinde lastik uzun ömürlü performans sağlar. MICHELIN CrossClimate + dört mevsim yol lastiği, ortalama rakiplerine[6] kıyasla +%28 daha fazla kilometre performansı sağlayarak bir yıl daha fazla sürüş süresi sağlar.

ccp3

İlk kilometreden son kilometreye[1][3] kadar  istikrarlı yüksek güvenlik seviyesi.

Modern MICHELIN EverGrip Teknolojisi, lastiğin tüm ömrü boyunca güvenliği ve uzun ömürlü performansı en üst düzeye çıkarmak için damla şeklinde yüksek derinlikli kılcal kanalları ve özel silika bileşenden oluşmaktadır[1] [3]. MICHELIN CrossClimate + yol lastiğinin farkı budur.

ccp4

Değerlendirme
Bu lastiği tavsiye edenlerin oranı
3.97/5
★★★★★
★★★★★
124 değerlendirmeye göre lastiğin puanı
Bu lastiğe sahip misiniz?
Değerlendirme yaz
124 değerlendirme
★★★★★
★★★★★
5 / 5

Crossclimate 2 kullanıyorum.

ALTAN - 5 Ocak 2022

Fren ve yol tutuşu güzel insana güven veriyor

Bu yorumu çevir
 • Kuru zeminde yol tutuş ve fren
 • Uzun ömürlülük
 • Islak zeminde yol tutuş ve fren
★★★★★
★★★★★
5 / 5

memnuniyet

Mert - 6 Aralık 2021

memnun kaldım hem kendime hem esime aldım, performansından da çok memnunum.

Bu yorumu çevir
 • Kuru zeminde yol tutuş ve fren
 • Uzun ömürlülük
 • Islak zeminde yol tutuş ve fren
★★★★★
★★★★★
5 / 5

Türkiye şartlarına en uygun lastik

Serdar - 6 Aralık 2021

3. Kez aldim, cok sessiz, konforlu, kuru zeminde gercekten cok iyi, eger erzurum kars gibi cok sert kisi olan veya arabistan gibi devamli cok sert yaz olan bi yerde degilseniz kesinlikle 1 numarali tercihiniz olmali, Eger istanbul gibi bi yerde kis lastigi alirsaniz yolun kuru veya yagmurlu oldugu kis sartlarinda bu lastigi gore daha guvensiz olursunuz. Yaz sartlarinda ise yaz lastigine cok yakin performansi var.

Bu yorumu çevir
 • Kuru zeminde yol tutuş ve fren
 • Uzun ömürlülük
 • Islak zeminde yol tutuş ve fren
Bu lastiğe sahip misiniz?
Değerlendirme yaz

Bu Lastik Aracınız İçin Uygun mu ?

Bu lastik için 27 ebat mevcut

145/60R13 66T

LASTİK ETİKETLEME

Fuel efficiency class

D

Wet grip class

C

External rolling noise class

68 dB

Genişlik

145

Yükseklik

60

Çap

13

Yük

66

Hız

T

Şartname

3PMSF

YASAL BİLGİLER

(1) Yeni ve Aşınmış (aşınmış, ECE R30r03f Avrupa Lastik Sırtı Aşınma Göstergesine göre Lastik Sırtı Aşınma Göstergesi derinliğine kadar makinede aşındırılmış anlamına gelir) 205/55 R16 91H ebadındaki MICHELIN CROSSCLIMATE+ lastikler, hem "Karlı" hem de "Normal" lastik kategorileri koşullarında R117 Avrupa Regülasyonu ıslak zeminde yol tutuş eşiğinin üzerindedir.
(2) MICHELIN CrossClimate +, 27 Eylül 2019'da yayınlanan 195/65 R15 ebadındaki lastiklerle AutoBild tarafından yapılan karşılaştırmalı testte kuru zeminde frenleme kategorisinde en iyi 2. kaliteye layık görülmüştür.
(3) MICHELIN CrossClimate+, Avrupa Lastik Etiketleme skalasında Islak Zeminde Yol Tutuş Değeri "B" olarak değerlendirilmiştir 
(4) MICHELIN CrossClimate+, karlı koşullarda (3PMSF, Üç Zirveli Kar Tanesi işareti ile) kullanılmak üzere onaylanmıştır. 3PMSF işaretini alabilmek için, lastikler karda minimum seviyede güvenlik ve hareket kabiliyeti sağlamalıdır.
(5) MICHELIN CrossClimate +, 27 Eylül 2019'da yayınlanan 195/65 R15 ebadındaki lastiklerle AutoBild tarafından gerçekleştirilen karşılaştırmalı testte uzun ömürlülük açısından en yüksek kilometre performansına layık görülmüştür.
(6) MICHELIN CrossClimate +, 27 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan AutoBild tarafından 195/65 R15 ebadındaki lastiklerle yapılan karşılaştırmalı testte rakiplere göre 17,011 km daha fazla kilometre ve 1,099 km/ay olmak üzere yıllık 13,194 km/yıl (km/araç başına) ortalama mesafe sağlar. Fransa için 2017 Insee çalışması (https://www.insee.fr/fr/statistiques/2045167)
(7) MICHELIN CrossClimate + lastiğiyle ilgili tüketici görüşleri (594), 19/09/2018 tarihinde Michelin’in Avrupa’daki tüm web sitelerinde yayınlanmıştır (bilgiler web sitesinden: www.michelin.fr derlenmiş ve toplanmıştır ve memuru tarafından onaylanmıştır).“
(8) Kaynak = Panel Sell Out GFK Binek Araç Dört Mevsim (tüm segmentler) - Dönem: 01/2018 - 12/2018

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.