MICHELIN
Agilis Alpin
  • Kamyonet

MICHELIN AGILIS ALPIN

  • Kamyonet

Zorlu kış koşullarının işlerinizi durdurmasına izin vermeyin!

Fits your vehicle

BU LASTİK NEDEN BANA UYGUN?

ck3swxdv808jy0un1rx2s5mza picto optimal control full

KARLI ZEMİNDE OPTİMUM KONTROL VE HAREKETLİLİK

- Karlı zeminlerde üst düzey çekiş ve hızlanma (1)
- Tam diş derinliği deseni sayesinde birinci sınıf yol tutuşu

3 safety blue picto

ZORLU KIŞ KOŞULLARINDA UZUN ÖMÜRLÜ GÜVENLİK

- Kış koşullarında ilk kilometreden sonra kilometreye kadar (3, 4) kusursuz frenleme performansı (2)

picto mileage

UZUN ÖMÜRLÜLÜKTE MICHELIN MÜKEMMELLİĞİ

 - Uzun kilometre performansı beklenen lastiklerde MICHELIN uzmanlığı
 - Kış lastiği ürün grubundaki rakiplerinin ortalama kullanım ömrü ile kıyaslandığında minimum %10 daha fazla kilometre performansı (5)

5 picto robustness

DAHA SAĞLAM YAPI

- Yenilikçi kamyon lastiği teknolojisi sayesinde, aşınmaya karşı dirençli kauçuk bileşim.

ARKASINDA NE VAR?

Oto Pikto agilis alpin unique treads 147x119 Lastik

ÖZEL LASTİK SIRTI DESENİ

Karlı zeminlerde çekiş gücünü artırmak için açık yanaklar ve geniş aralıklı bloklara sahip (SUV lastikleri gibi) özel lastik sırtı deseni.

Oto Pikto agilis alpin durable contact patch 294x119 Lastik

MICHELIN "Durable Contact Patch" (Dayanıklı Temas Yüzeyi) teknolojisi

 Kamyon lastikleri için geliştirilmiştir: Buzlu zeminlerde daha iyi bir çekiş için; daha büyük ve daha düzgün biçimli temas yüzeyi, %27 daha fazla kauçuk* ile aracınız yola daha iyi oturur.

Oto Pikto agilis alpin stabiligrip 294x119 Lastik

MICHELIN Stabiligrip teknolojisi

 %16'lık lameller karlı zeminde mükemmel tutuş sağlar. Üç boyutlu tasarıma sahip olan bu kendinden blokeli ve değişken geometrili lameller, lastik sırtı bloklarının ve dolayısıyla lastiğin stabilitesini artırır.

Oto Pikto durable compound patch 441x119 Lastik

Güçlü kauçuk kombinasyonu

%27 daha fazla kauçuk* ile aracınızın yola daha iyi oturmasını sağlayan MICHELIN "Durable Contact Patch" teknolojisi ve lastik sırtının aşınmaya karşı daha dirençli bileşimlerden oluşması sayesinde, MICHELIN Agilis Alpin çok daha uzun ömürlüdür.

Oto Pikto agilis alpin sidewall shields 147x119 Lastik

Yanak siperleri

MICHELIN Agilis yaz lastiği grubunda olduğu gibi, lastiğe her durumda optimum koruma sağlamak üzere sekiz adet yanak koruma yerleştirilir. 
Bu korumalar çift gövdeli yapı ile bütünleştiğinde, araç kullanıcılarının uzun ömürlü lastik sırtı özelliğinden tam anlamıyla faydalanmasına olanak sağlar.

Bu Lastik Aracınız İçin Uygun mu ?

YASAL BİLGİLER

(1) 3PMSF (Kar Tanesi ve 3 Dağ Zirvesi) sertifikalı MICHELIN Agilis Alpin lastiklerinin kış koşullarında kullanımı onaylanmıştır. 
(2) MICHELIN Agilis Alpin, Avrupa etiketleme ölçeğinin Islak Zeminde Yol Tutuşu kategorisinde "B" sınıfındadır.
(3) Son kilometre terimi, yasal diş derinliğine (1,6 mm) ulaşıncaya kadar kat edilen mesafeyi ifade eder. Lütfen ülkenizde geçerli olan minimum yasal diş derinliğini öğreniniz.
(4) Yeni ve Aşınmış (aşınmış, ECE R30r03f Avrupa Lastik Sırtı Aşınma Göstergesine göre Lastik Sırtı Aşınma Göstergesi derinliğine kadar makinede aşındırılmış (perdahlanmış) anlamına gelir), 235/65 R16 115/113 R ebadında, MICHELIN Alpin lastikleri R117 Avrupa Regülasyonu karlı yolda tutuş eşiğinin üzerindedir.
(5) Michelin'in talebi üzerine, Mart-Nisan 2017'de, DEKRA Test Merkezi tarafından, Mercedes-Benz Sprinter aracına takılı 235/65R16C 115/113 R ebadındaki lastikler kullanılarak, Premium Kış Lastikleri grubunda pazardaki ana rakipleriyle karşılaştırmalı olarak yapılan Uzun Ömürlülük Testi. 10.000 km sürüş ve tahmini 1,6 mm aşınma oranıyla, ortalama gerçek kullanımda (D50) uzun ömürlülük testi gerçekleştirilmiştir.
* Bir önceki nesil lastik olan MICHELIN Agilis 81 Snow-Ice modeliyle kıyaslandığında.

Sonuçlar yol ve hava koşullarına göre değişebilir.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.