RFID SAYESİNDE LASTİKLER EKOSİSTEMİNE NASIL BAĞLANIR

RFID (Radyo Frekansı Tanımlama), bir cihazdaki verileri ezberlemek, depolamak, kaydetmek ve uzaktan almak için radyo frekansını kullanan bir teknolojidir.

Tasarım aşamasında lastiklere entegre edilen bu teknoloji, güvenilir tanımlamayı garanti eder: tahrif edilemeyen ve lastiğin durumu ne olursa olsun, geri dönüşümüne kadar okunabilen benzersiz bir tanımlayıcı.

RFID'nin faydaları nelerdir?

RFID teknolojisi, geri dönüşüm dahil olmak üzere lastiğin kullanım ömrü boyunca izlenebilirliği, verimliliği ve güvenliği artırır. Artık pazar standardı olarak kabul edilmektedir.

RFID ayrıca, özellikle yaz/kış lastiği rotasyonu sırasında daha iyi garanti ve talep yönetimi, optimize edilmiş lastik izleme sağlar. Bu nedenle araç izleme ve kestirimci bakım geliştirilmiştir.

Halihazırda kamyon lastiklerinde ve motor sporlarında mevcut olan hedef, şimdi 2024 yılına kadar tüm MICHELIN hafif araç lastiklerine RFID teknolojisini entegre etmek.

RFID teknolojisi nasıl çalışır?

RFID'nin, üretimden geri dönüşüme kadar tüm kullanım ömrü boyunca lastiği nasıl desteklediğini keşfedin.

RFID'nin faydaları

microsoftteams image 26

Huzur ve güvenlik

Gelecekte bu teknoloji, marka, model, ebat, kimlik numarası gibi önemli bilgiler sayesinde lastiklerinizi daha iyi takip etmenizi sağlayacak... Böylece güvenli bir şekilde sürmeye devam edebilirsiniz.

İyileştirilmiş lastik izleme ve bakım

RFID teknolojisinin sağladığı bilgiler sayesinde, otomobil satıcınız lastiklerinizin bakımını iyileştirebilecek ve değişimlerini (örneğin kış lastiklerinden yaz lastiklerine) daha iyi yönetebilecektir.

microsoftteams image 30

microsoftteams image 27

Daha fazla garanti

Ve bir garanti talebinde bulunmanız gerekiyorsa, lastiğinizi kolayca ve hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Koruma

RFID verileri, lastik üretim sürecinde veriler şifrelendikten sonra kilitlenir.
İzlenebilirlik teknolojisi, hırsızlık ve sahtecilikle mücadele etmek için sağlamdır, aynı zamanda hasar, yaşlanma ve hava koşullarıyla da mücadele eder.

microsoftteams image 28

Sıkça sorulan sorular

Bir lastiğin RFID etiketinde hangi bilgiler kodlanmıştır?

Bir lastik etiketi RFID, lastiğin benzersiz tanımlayıcısını içerir. Bu, şirket ön ek numarasını, ürün kodunu ve benzersiz üretim seri numarasını içeren SGTIN-96 formatına dayalı, lastiğin orijinal benzersiz tanımlayıcısıdır. MICHELIN lastiklerine takılan RFID etiketleri, uluslararası ISO 20909 ve ISO 20910 standartlarına uygundur.

MICHELIN lastiklerine takılan RFID sayesinde hangi bilgilere erişilebilir?

Lastiğe gömülü RFID etiketini okuyan bir RFID tarayıcı, lastiğin ticari tanımına (ebat, marka, menzil) otomatik olarak erişir. Bu, lastik endüstrisi tarafından sağlanan temel standart hizmettir. Lastiğin RFID'si ile ilgili diğer bilgiler, lastik kullanıcısının önceden iznine tabidir.

MICHELIN lastiklerinde RFID'nin rolü nedir?

MICHELIN lastiklerindeki RFID, lastiğin kullanım ömrü boyunca tanımlama ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Bu, üretkenliği, taşımacılığın çevresel etkisini, sürücü güvenliği dahil olmak üzere tüketici deneyimini ve kullanım ömrünün sonunda lastiklerin geri dönüştürülmesini iyileştirmek için hizmetlerin geliştirilebileceği anlamına gelir.

Kişisel verilerim, RFID etiketinde yer alan bilgilerle ilişkili mi?

Bir lastikteki RFID etiketi ile ilişkili benzersiz tanımlayıcı, ilgili kişinin rızası olmadan kişisel verilere erişim sağlayamaz. Bu veriler, lastiğe özel bir seri numarasıyla karşılaştırılabilir.

Lastiklerimin RFID'sinde bulunan bilgileri kimler okuyabilir?

Bir tarayıcıya, ilişkili API'ye sahip olan ve tüketici tarafından bunlar hakkında bilgi toplama yetkisine sahip olan herkes.

MICHELIN lastiklerindeki RFID devre dışı bırakılabilir mi?

Lastiğe takıldıktan sonra, lastik tanımlayıcı değiştirilemez ve etiket, lastiğe zarar vermeden devre dışı bırakılamaz. Bu nedenle, RFID'yi devre dışı bırakmak imkansızdır.

Aracımın MICHELIN lastiklerinin RFID içerdiğini nasıl bilebilirim?

Bu soruyu cevaplayabilmemiz için, doğrudan aracınızın bulunduğu lastik üzerinde bulunabilecek belirli miktarda bilgiye ihtiyacımız var. Daha fazlasını öğrenmek için sizi aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

RFID ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, tüketici hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Size mümkün olan en iyi cevabı verebilmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

*zorunlu bilgiler

Konu
  • RFID

Michelin'in sağladığınız verileri nasıl kullandığını ve işlediğini öğrenmek için lütfen Gizlilik Politikamıza bakın.

Desteklenmeyen bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı bu web sitesi tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle bazı fonksiyonlar istendiği gibi çalışmayabilir. Ayrıca sayfa açılırken sorunlar görülebilir. Bu web sitesini en iyi şekilde kullanabilmek için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya tarayıcınızı güncelleyin.