LASTİKLERİMİZLASTİKLERİMİZ TÜM LASTİKLERİ GÖSTERTÜM LASTİKLERİ GÖSTER BAYİLERİMİZBAYİLERİMİZ

Lastiklerde yenilikler ve teknoloji

Lastiklerde yenilikler ve teknoloji

 • Bir yarış lastiğinin teknolojisi ortalama ne kadar zamanda yol lastiklerine aktarılır?
  Her şey teknolojiye dayanmaktadır. Geçmişe bakacak olursak yarış lastiklerinden edinilen tecrübe, her zaman yol lastiklerine aktarılmıştır. Örnek verecek olursak, Michelin'in Formula 1 'deki ve Le Mans 24 Saat yarışlarındaki dayanıklılık teknolojisini yol lastiklerine aktararak sağlam ve uzun ömürlü lastikler geliştirilmiştir.
 • Yuvarlanma direnci nedir ve bu konuda yarış koşullarına uyarlanmış en son teknolojiler nelerdir?
  Yuvarlanma direnci lastiğin enerji tasarrufuna en çok katkıda bulunan teknolojidir. Lastiğin yola daha az sürtünmesini sağlayarak motorun lastikleri döndürmek için harcadığı yakıtı olumlu yönde etkiler. Ortalamada, yakıtın 5'te 1'i lastikleri döndürmek için kullanılıyor. Bu enerji kazanımı, lastiğin sırt deseni, kauçuk bileşeni ve lastiğin ağırlığı ile bağlantılıdır.
 • Yarış lastiklerindeki teknolojiler yol lastiklerine de aktarılmakta mıdır? ( Örneğin 4x4/ Off-Road lastiklerine de)
  Yarışlar, Michelin'in Ar & Ge çalışmalarının odağıdır çünkü teknolojik gelişmeler için gerekli test laboratuar ortamını sağlamaktadır. Michelin, World Rally Championship (WRC) ile edindiği tecrübeler yol lastiklerine de aktarılarak bir çok kişinin faydalanmasını sağlar. Zorlu yol koşullarında üstün performans gösteren WRC yarış lastiklerinden edinilen dayanıklılık, ideal lastik ağırlığı gibi özellikler standart 4x4 lastiklerine de uyarlanır. Bu teknoloji aktarımı sadece 4x4 lastikleri için değil aynı zamanda binek araç lastikleri için de gerçekleştirilir. Örneğin; Michelin Pilot Sport 4S'te kullanılan çift bileşen teknolojisi ile ıslak ve kuru zeminde üstün performans almanın yolları şehir içinde kullanılan lastiklerede aktarılmış olur. WRC dışında Le Mans 24 Saat yarışlarında da dayanıklılık esas alındığı için Michelin lastiklerinin, sıradışı teknolojileri sayesinde gerek pistte gerek yolda karşılaşılan zorlu koşulların rahatlıkla üstesinden gelebilmesi hedeflenir.
 • Le Mans 24 Saat Yarışlarındaki tüm araçlar aynı Michelin yarış lastiklerini mi kullanıyor?
  Tabi ki- Michelin'in temel değerlerinden biri de "müşterilerine saygı"dır. Ve rakip partnerleri de dahil olmak üzere, Michelin herkese eşit olanaklar sağlamaktadır.

Yüksek performans tutkunu musunuz?

Yüksek performans lastik serisi

Yüksek performans lastik serisi

Michelin'in yüksek performans lastik serisini keşfedin. Size en uygun lastiği bulun
MICHELIN Pilot Sport 4 S'i keşfedin

MICHELIN Pilot Sport 4 S'i keşfedin

Michelin'deki en son gelişimlerden haberiniz var mı? Lastikleri keşfedin
MICHELIN Passion

MICHELIN Passion

Sadece Motor sporlarına ve yüksek performansa özel bir youtube kanalı. Hemen izlemek için tıklayın