LASTİKLERİMİZLASTİKLERİMİZ TÜM LASTİKLERİ GÖSTERTÜM LASTİKLERİ GÖSTER BAYİLERİMİZBAYİLERİMİZ

Lastik Kontrolü

Lastik Kontrolü

 • Pistte geçirdiğim bir günden sonra neden lastiklerimi kontrol etmeliyim?
  Lastiklerinizin soğuk hava basıncının ideal seviyede olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun dışında lastiğinizde gözle görünür bir hasarın olup olmadığına da (aşınma,..vb) bakılmalıdır .Ayrıca her zaman lastiğin yasal diş derinliği sınırına gelmediğinden emin olmalısınız.
 • Pist kullanımında düzensiz aşınma göstergeleri nelerdir? Aracımın süspansiyon, ön düzen ve sürüş şekliyle ilgisi nedir?
  Pistte kullanılan lastiklerin aşınmaları yol lastiklerine göre daha farklıdır. Sürekli tekrar eden sert kullanım nedeniyle lastiklerin aşınmaları, sırt deseninin dış kısımlarında, lastiğin omuz bölgelerinde bariz farklılıklar gösterir. Bu tarz aşınmalar aracın ön düzenindeki kamber açı ayarlarının olumsuz yönde etkilenmesine ve araçta hafif çekmelerin oluşmasına neden olur.
 • Neden lastiklerin diş derinliği göstergeleri, lastik oluklarının içine konumlandırılır?
  Aşınma göstergeleri genel olarak lastiklerin oluklarının içine konumlandırılır. Bu göstergeler diş derinliklerinin 1.6 mm'ye geldiğini belirtmek üzere tasarlanmıştır. Lastik deseni, yere basan yüzeyin tamamını kapladığı için diş derinliği göstergesi de aşınmaması için yüzeye temas etmeyen bir yerde bulunmaktadır.
 • Lastiklerimin diş derinliği 2 mm'ye ulaştığında, aracımı yasal olarak kullanabilir miyim?
  Aslında konu yasal kullanımın yanı sıra, güvenliğiniz için lastiğinizin durumuyla ilgilidir.Eğer lastiklerinizin diş derinliği 2 mm'ye ulaştıysa ve lastik üzerinde (mesela omuz bölgesinde) kullanımınıza engel olacak bir deformasyon gözlemliyorsanız, lastiğinizi değiştirmenizi öneririz.

Yüksek performans tutkunu musunuz?

Yüksek performans lastik serisi

Yüksek performans lastik serisi

Michelin'in yüksek performans lastik serisini keşfedin. Size en uygun lastiği bulun
MICHELIN Pilot Sport 4 S'i keşfedin

MICHELIN Pilot Sport 4 S'i keşfedin

Michelin'deki en son gelişimlerden haberiniz var mı? Lastikleri keşfedin
MICHELIN Passion

MICHELIN Passion

Sadece Motor sporlarına ve yüksek performansa özel bir youtube kanalı. Hemen izlemek için tıklayın