LASTİKLERİMİZLASTİKLERİMİZ TÜM LASTİKLERİ GÖSTERTÜM LASTİKLERİ GÖSTER BAYİLERİMİZBAYİLERİMİZ

Doğru lastiği bulun

Doğru lastiği bulun

  • Mercedes E250 CDI BE Avantgarde Executive BA Blue Efficiency saloon model bir araç için normal şürüş şekline uygun olan en iyi lastiğiniz nedir?
    Aracınıza uygun lastik için çok geniş bir ürün gamımız bulunmaktadır. Aracınız için 16 inç'ten 19 inç'e kadar çeşitli lastik ebatları mevcuttur. Ana sayfamızda bulunan lastik bulucuya aracınızın üzerindeki lastik ölçülerini yazarak size en uygun lastiği bulabilirsiniz.
  • Belirli araçlar için üretilen bir lastik hangi koşulları yerine getirmelidir?
    Belirli araçlar için üretilen lastiklerin çeşitli standartlardan ve prosedürlerden geçmesi gerekir.Öncelikle araç üreticisi lastik tedarikçisi ile üreteceği araç için uygun olabilecek lastik özelliklerini paylaşır. Eğer lastik üreticisinin üretiminde bu taleplere uygun olabilecek bir lastik varsa araç üreticisine gönderilir ve gerekli testler yaptırılır. Yapılan teslerin hepsi başarı ile sonuçlanırsa lastik araç için uygun olarak belirlenir. Fakat bazen daha farklı durumlarla da karşılaşabiliriz, örneğin araç ve lastik üreticisinin ortak özel bir çalışma yapması gerekir. (Michelin ve Porsche ortak çalışmaları gibi) Bu gibi durumlarda iki firmanın mühendisleri bir araya gelerek araç için en uygun ebat, hava basıncı, jant çapı, sırt deseni gibi konularda kararlar alıp en çok verimin alınabileceği lastiği üretirler.
  • Aracım Porsche 997 GTS ve lastiklerimi yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Lastik olarak "N" ibareli MICHELIN Pilot Sport 2 almayı düşünüyorum. Lastiklerimi hem yolda hem de pistte kullanmamın avantajları ve dezavantajları nelerdir?
    Lastiklerinizi hem yolda hem de pistte kullanmak istiyorsanız, sizin için MICHELIN Pilot 4S daha uygun olacaktır. Pilot Sport 2'de "N" ibaresi bulunmasına rağmen pist kullanımında Pilot Sport 4S daha iyi performans almanızı sağlar. Biraz daha detay vermek gerekirse; tüm Michelin lastikleri ETRTO'nun belirlediği (European Tyre and Rim Technical Organisation) Avrupa standartlarına uygun olarak üretilir. (UNECE 30 ve 117) Sonuç olarak MICHELIN Pilot Sport 4S lastikleri tüm Porsche modellerinde kullanılabilir.

Yüksek performans tutkunu musunuz?

Yüksek performans lastik serisi

Yüksek performans lastik serisi

Michelin'in yüksek performans lastik serisini keşfedin. Size en uygun lastiği bulun
MICHELIN Pilot Sport 4 S'i keşfedin

MICHELIN Pilot Sport 4 S'i keşfedin

Michelin'deki en son gelişimlerden haberiniz var mı? Lastikleri keşfedin
MICHELIN Passion

MICHELIN Passion

Sadece Motor sporlarına ve yüksek performansa özel bir youtube kanalı. Hemen izlemek için tıklayın