LASTİKLERİMİZLASTİKLERİMİZ TÜM LASTİKLERİ GÖSTERTÜM LASTİKLERİ GÖSTER BAYİLERİMİZBAYİLERİMİZ

Kış lastiklerinin ömrü ne kadardır?

Yolculuklarınızın güvenliği için lastiklerinizin diş derinliklerini düzenli olarak kontrol etmenizi öneriyoruz. Kış lastiklerinizin ömrü ile ilgili önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz:

Kış lastiklerinin ömrü yaz lastiklerine oranla daha kısa mıdır?

Hayır, kış lastiklerinin ömrü, yaz lastiklerinden daha kısa değildir. Kış lastiklerinin kauçuk yapısı yaz lastiklerinden farklı olsa da, bu durum lastik ömrünü etkilememektedir.

Kış lastiklerimi ne sıklıkta kontrol etmeliyim?

Kış lastiklerinizi her yıl düzenli olarak kontrol etmenizi öneriyoruz. Yıllık düzenli kontrollerinizin yanı sıra 5 yılda bir, size en yakın Michelin bayisine giderek lastiklerinizin değişim için ne kadar ömrü kaldığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kış lastiklerimi ne zaman değiştirmeliyim?

Bir MICHELIN lastiğinin omzu üzerindeki “Lastik Adam” simgesi, lastiğin ana kanalları içerisine yerleştirilen diş derinliğinin ölçüm yerini belirtmektedir. Eğer lastik diş derinliği 1,6 mm’lik yasal sınırına gelmiş ise, lastiklerinizi değiştirmenin zamanı gelmiş demektir.

Yolculuğunuz için tavsiyemiz: Doğru lastik basıncı

Doğru lastik hava basıncı güvenli sürüş performansınızı olumlu yönde etkilemektedir. Kış aylarında, lastik hava basıncınızı ayda en az bir defa kontrol etmenizi öneriyoruz. Örneğin, bir lastik 20ºC’de 2 bar (29 psi) şişirildiyse, lastik hava basıncı 0ºC’de sadece 1,8 bar (26 psi) okunabilmektedir.

DAHA FAZLA TAVSİYE İÇİN

Uzman/teknik kış lastiği ipuçları

Kış lastiklerinin basıncı ne kadar olmalıdır?
Kış lastiklerinin basıncı ne kadar olmalıdır?

Lastik basıncı, araç güvenliğinde önemli bir unsurdur. Kış lastikleriniz için doğru basıncı nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Devamını oku
Kış lastikleri nasıl saklanır?
Kış lastikleri nasıl saklanır?

Kış lastiklerinizi doğru şekilde saklamanız herhangi bir hasar oluşmasını önlemek açısından önemlidir. Kış lastiğinizi muhafaza etmek için en iyi uygulamalara yönelik bazı ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Devamını oku

Daha fazla tavsiye ve video

İpuçları araç donanımı ve kış sürüşüne dair ipuçları
Tüm kış tavsiyelerimiz
İpuçları Kış lastiklerini daha iyi kullanma ipuçları
Kış lastikleri hakkında her şey
MICHELIN lastikleri ile benim kışım Kış mevsiminde güvende olun

ARACIM İÇİN DOĞRU MICHELIN LASTİĞİ'Nİ BUL

  • Otomobil
  • 4x4 / suv
  • Kamyonet
Loader