LASTİKLERİMİZLASTİKLERİMİZ TÜM LASTİKLERİ GÖSTERTÜM LASTİKLERİ GÖSTER BAYİLERİMİZBAYİLERİMİZ

Kış lastiklerimi bütün yıl kullanabilir miyim?

Bütün yıl aynı kış lastiklerini kullanmak, hayatınızı kolaylaştıracak gibi görünebilir, fakat uzun vadede bu gerçekten iyi bir çözüm müdür?

Kış lastikleri ne zaman kullanılmalıdır?

Sıcaklıklar 7°C'nin altına düştüğünde, kış lastikleri kullanılmalıdır. Kış lastiği kullanımı, kişilerin can ve mal güvenliğini korurken, aynı zamanda trafik ve yol sorunlarının da ortaya çıkmasını önleyen bir uygulamalıdır.

Kış lastikleri yazın neden kullanılmamalıdır?

Kuru ya da ıslak zemin olması fark etmez, yaz aylarında güvenliğiniz açısından en yüksek performansı yaz lastikleri sağlar. Örneğin hava sıcaklığı 11-26°C arası iken ve siz 80 km/s hızla giderken, aniden aracınızı durdurmak istediğinizde, yaz lastiklerinizin ıslak zemindeki fren mesafesi kış lastiklerininkine oranla 4m daha kısa olur. Yine aynı hava koşullarında düşünecek olursak, kuru zeminde 50 km/s hızla giderken aracınızı durdurmak istediğinizde, yaz lastikleri ile fren mesafeniz kış lastiklerinden 1,5m daha kısa olur.

Sık sık beklenmeyen hava değişikliklerinin yaşandığı ve dönemsel kar yağışı görülen bölgeler için ise yaz ve kış teknolojilerini bir arada bulunduran 3PMSF kış sertifikalı ilk yaz lastiği olan MICHELIN CrossClimate+ desenimizi öneriyoruz.

Yolculuğunuz için tavsiyemiz: Lastik hava basıncı

Havalar soğuduğunda, lastik hava basınçlarınızın düştüğünü biliyor muydunuz? Örneğin, bir lastik 20ºC’de 2 bar (29 psi) şişirildiyse, lastik hava basıncı 0ºC’de sadece 1,8 bar (26 psi) okunabilmektedir. Bu yüzden lastik hava basınçlarınızı ayda en az bir defa kontrol ettirmenizi öneriyoruz.

DAHA FAZLA TAVSİYE İÇİN

Kış lastiği ipuçlarımız

Kış ve yaz lastikleri arasındaki farklar
Kış ve yaz lastikleri arasındaki farklar

Konunun uzmanı değilseniz, kış ve yaz lastikleri arasındaki farkları anlamak zor olabilir. Bu hızlı öğrenme kılavuzu ile gelin ihtiyaçlarınıza en uygun lastiği bulalım.

Devamını oku
Dört mevsim lastikleri
Dört mevsim lastikleri

Dört mevsim lastikler yıl boyunca kullanılabilir, ama tek seçeneğiniz değildir.

Devamını oku

Daha fazla tavsiye ve video

İpuçları araç donanımı ve kış sürüşüne dair ipuçları
Tüm kış tavsiyelerimiz
İpuçları Kış lastiklerini daha iyi kullanma ipuçları
Kış lastikleri hakkında her şey
MICHELIN lastikleri ile benim kışım Kış mevsiminde güvende olun

ARACIM İÇİN DOĞRU MICHELIN LASTİĞİ'Nİ BUL

  • Otomobil
  • 4x4 / suv
  • Kamyonet
Loader