LASTİKLERİMİZLASTİKLERİMİZ TÜM LASTİKLERİ GÖSTERTÜM LASTİKLERİ GÖSTER BAYİLERİMİZBAYİLERİMİZ

Kaç adet kış lastiği satın almalıyım?

Kış lastiklerine geçişte, sadece 2 adet lastiğinizi değiştirmeniz yeterli değildir. Kış aylarında güvenli sürüş için dört lastiğinizin de kış lastiği olması gerekmektedir.

2 adet kış lastiğinin sadece ön dingile takılmasının riskleri nelerdir?

Aracınızda yalnızca ön dingile 2 adet kış lastiğinin takılması oldukça tehlikelidir. Çünkü her ne kadar düz yolda giderken frenleme ve konforlu sürüşte bir fark hissedilmiyor gibi gelse de, özellikle virajlı yollarda, aracın arka lastikleri yol ve hava koşullarına uygun olmadığı için aracınızın savrulmasına sebebiyet verebilir.

2 adet kış lastiğinin sadece arka dingile takılmasının riskleri nelerdir?

Aracınızda yalnızca arka dingile 2 adet kış lastiğinin takılması oldukça tehlikelidir. Arka aksa takılan lastikler, aracın virajlarda iyi bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlayabilir. Fakat sadece arka dingile iki kış lastiğinin takılması aracın viraj almaya çalışırken önden kaymasına sebep olabilir.

Yolculuğunuz için tavsiyemiz : Hava ve yol durumu

Soğuk havada yola çıkmadan önce hava ve yol durumu hakkında bilgi edininiz. Bu bilgiler, yolda gereksiz risk almanızı önleyerek güvenli sürüşü mümkün kılar.

Özellikle karlı havalarda, zeminin kaygan olduğu dönemlerde kademeli olarak hızlanmanızı tavsiye ediyoruz. Lastiklerinize uygulanan gücü azaltmak için aracınızı bir üst viteste kullanmaya dikkat ediniz

DAHA FAZLA TAVSİYE İÇİN

Uzman/teknik kış lastiği ipuçları

Kış lastiklerinin basıncı ne kadar olmalıdır?
Kış lastiklerinin basıncı ne kadar olmalıdır?

Lastik basıncı, araç güvenliğinde önemli bir unsurdur. Kış lastikleriniz için doğru basıncı nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Devamını oku
Kış lastiğinde aşınma kontrolü nasıl yapılır?
Kış lastiğinde aşınma kontrolü nasıl yapılır?

Aracınızın güvenliğini sağlamak için lastiklerinizin aşınmasını sık sık kontrol etmeniz önemlidir. Burada, konuya ilişkin aklınıza gelebilecek sorular için bazı cevaplar bulunmaktadır.

Devamını oku

Daha fazla tavsiye ve video

İpuçları araç donanımı ve kış sürüşüne dair ipuçları
Tüm kış tavsiyelerimiz
İpuçları Kış lastiklerini daha iyi kullanma ipuçları
Kış lastikleri hakkında her şey
MICHELIN lastikleri ile benim kışım Kış mevsiminde güvende olun

ARACIM İÇİN DOĞRU MICHELIN LASTİĞİ'Nİ BUL

  • Otomobil
  • 4x4 / suv
  • Kamyonet
Loader