LASTİKLERİMİZLASTİKLERİMİZ TÜM LASTİKLERİ GÖSTERTÜM LASTİKLERİ GÖSTER BAYİLERİMİZBAYİLERİMİZ

4 mevsim lastik nedir?

4 mevsim lastik nedir?

4 mevsim lastikler hem kışın hem de yazın, güvenli sürüş ve konforu bir arada sunmaktadır fakat kuru zeminde frenleme, lastik ömrü ve yakıt tüketimi açısından, bu lastikler genelde daha çok Avrupa’daki kış lastiklerine benzer yapıdadırlar. Bu sebeple de yaz performansları ancak bir kış lastiğinin yazın gösterebileceği performansa eşdeğerdir.

Kış sertifikalı ilk yaz lastiği: MICHELIN CrossClimate

MICHELIN olarak hiçbir performanstan ödün vermeyen Total Performance stratejimize dayanarak 4 mevsim lastikleri üretimimiz bulunmamaktadır. Bunun yerine, yaz aylarında da premium bir yaz lastiği kadar iyi performans gösteren ve her türlü hava koşuluna uygun, farklı bir lastik segmenti yaratmayı hedefledik ve bir ilke imza attık: MICHELIN CrossClimate lastiğimizi, 3PMSF (3 Peak Mountain Snowflake) kış sertifikalı ilk yaz lastiğini yarattık.

MICHELIN CrossClimate, size her türlü hava koşulunda yüksek performans, güvenlik ve hareket özgürlüğü sunar. Dönemsel kar yağışı ve ani hava değişimleri ile karşılaşan sürücüler için en iyi seçenek olduğunu söyleyebiliriz. “B” ve “C” sınıfı yakıt tüketimi etiketine sahip olan MICHELIN CrossClimate lastikleri bu açıdan da yaz lastiklerine benzemektedir.

Yolculuğunuz için tavsiyemiz: Mevsimlik lastiğe veda

MICHELIN CrossClimate sayesinde, çoğunlukla ılıman iklim şartlarına sahip ve yalnızca dönemsel olarak kar yağışları ile karşı karşıya kalan bölgelerde artık mevsime göre lastik değiştirmek ya da lastik depolamak ile uğraşmanız gerekmeyecek.

DAHA FAZLA TAVSİYE İÇİN

Kış lastiği ipuçlarımız

Kış lastiklerini tüm yıl boyunca kullanabilir miyim?
Kış lastiklerini tüm yıl boyunca kullanabilir miyim?

Tüm yıl boyunca yalnızca bir set kış lastiği kullanmak çok cazip görünebilir. Ama bu gerçekten iyi bir çözüm mü?

Devamını oku
Kış ve yaz lastikleri arasındaki farklar
Kış ve yaz lastikleri arasındaki farklar

Konunun uzmanı değilseniz, kış ve yaz lastikleri arasındaki farkları anlamak zor olabilir. Bu hızlı öğrenme kılavuzu ile gelin ihtiyaçlarınıza en uygun lastiği bulalım.

Devamını oku

Daha fazla tavsiye ve video

İpuçları araç donanımı ve kış sürüşüne dair ipuçları
Tüm kış tavsiyelerimiz
İpuçları Kış lastiklerini daha iyi kullanma ipuçları
Kış lastikleri hakkında her şey
MICHELIN lastikleri ile benim kışım Kış mevsiminde güvende olun

ARACIM İÇİN DOĞRU MICHELIN LASTİĞİ'Nİ BUL

  • Otomobil
  • 4x4 / suv
  • Kamyonet
Loader